Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek az edzéstől ez normális?

Félek az edzéstől ez normális?

Figyelt kérdés

Sajna kicsit szorongós meg hipohonder meg pánikos vagyok. Ezzel járok pszichológushoz.


(Voltam kardiológián volt EKG,Terheléses ekg, 24h ekg, Ultrahang, vérvétel)

Kb 1 fél éve.


Már most úgy rendeződik a szorongásom csak kicsit izgulok dolgok miatt stb. Olyankor felstresszelem magam.


Alapjáraton 70-80 a pulzusom és a vérnyomásom 120/75.


Most megyek edzeni konditerembe mert eddig csak futni járok 2 hete.

De félek hogy annyira monitorozni fogom magam hogy hogy ver a szivem hogy valami bajom lesz kondizás közben...... Sajna igen a szívemre szoktam ráparázni mikor érzem hogy dobog meg hallom a fülembe fekvéskor stb...

Küzdök ellene csak nehéz.


Történhet bármi gond edzés közben ha még izgulok is? Felmehet annyira a pulzusom ettől a kettőtől hogy valami bajom lesz?


2023. jan. 2. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
velem szintén ez van, régebben kisebb koromban rengeteget sportoltam, margit sziget kör stb. az utóbbi 3 évben teljesen kizökkentett a szorongás hipochondria, sokat dohányoztam, ittam is. De szerencsére már kezdem kijönni belőle szinte teljesen. Elkezdtem újra a mozgást, szépen lassan fokozatosan csinálom, hogy egyre jobban bele lendüljek. Sok sikert neked is, nem lesz baj ez az agy játéka.
2023. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy az agy játéka... Nincs semmi bajom. Ha futok nincs baj mert zenét hallgatok és nem hallom meg érzem a szívem. Csak mondom ha kondizok pl és ott kell pihenni sorozatok után akkor hogy ráparázok és túlságosan felmegy így a pulzusom és megállna a szívem.
2023. jan. 2. 17:52
 3/6 anonim válasza:
Szevasz, nem lesz semmi bajod. Szó szerint ugyanez volt velem is hosszabb rövidebb ideig. Többször volt, hogy egy nehezebb sorozat után annyira elijesztett a felgyorsult szívverésem, hogy attól féltem a következő pillanatba összeesem. Ez agyi eredetű probléma, valószinűleg a szívednek nincs semmi baja. Az agyadnak sincs, csak ez onnan ered.
2023. jan. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet bajod, ugyanis generálhatsz egy pánikrohamot és a végén valóban elájulhatsz. Amíg nem gyógyultál meg, maradj a biztonságos edzésnél.
2023. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ebbe bele is halhatnék ha így generálnék egyet véletlen?
2023. jan. 3. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
pánikrohamba nem halsz bele, csak iszonyatosan rossz, ne aggódj. az első voltam.
2023. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!