Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak, ha teljesen...

Mit csináljak, ha teljesen felborult a bioritmusom? 13-14 kor kelek és hajnal 5-6 kor tudok lefeküdni aludni.

Figyelt kérdés

Van alvásigényem, 8-9 órára szükségem van, de ez nem is lenne gond.

Viszont a tanulmányaim rovására megy, és alig látok napfényt, mire felkelek, reggelizek fürdök, majd szinte sötét is lesz kint.


Állítok ébresztőt, 9-10 től szinte 5-10 percenként végig délig, majd arra kelek 13-14 órakor, hogy megint elaludtam.

Nem is emlékszem rá sokszor, hogy kinyomom az ébresztőt.


Próbálom holnaptól messzebb rakni, más csengőhangot betenni, stb, de érzem, hogy nagyon nincs rendben most velem valami.


Sok a stressz, keveset mozgok, de ha eljárok 1-2 órát edzeni, azzal is időt veszítek.

Hiába vagyok fent 5-6 ig, max hajnal 1 ig tudok tanulni, utána elfáradok agyilag, de mégsem tudok kikapcsolni. Befekszem az ágyba és forgolódok csak, vagy buta videókat nézek, hogy teljen az idő…


2023. jan. 6. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is ilyen, legyünk barátok
2023. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit én megpróbálnék: este 8-tól nem nézni képernyőt, szobában a redőnyt nem engedni le, függönyt nem húzni be. Ha forgolódsz az ágyban, ne vedd elő a telefont. Szerezz pár papír könyvet, olvasd azt. Elmehetsz egy esti sétára is. Azt javasolják, hogy ha fél-egy óra alatt nem sikerült elaludni, inkább kelj föl, csinálj valamit fél-egy órát és utána próbálkozz újra. Nem ajánlott ott feküdni és forgolódni. Másik jó elalvási módszer, ha megpróbálsz nyugodtan feküdni az ágyban, csukott szemmel, de semmiképp nem aludni el. Na, ettől én mindig elalszom :-) Reggel viszont, ha egyszer végre sikerül magadhoz térni, segít, ha 10-20 percet nézed a telefont (visszaesés elkerülése végett nem az ágyban). A kék fény felébreszt.
2023. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

igazából nincs felborulva a bioritmusod, hanem a hajnali fekvésre van beállva.

ott kezdeném, hogy felkelek időben, mese nincs. mert délutáni ébredéssel persze, hogy csak forgolódni fogsz.

2023. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állítólag könnyebb az, hogy minden nap egy órával később fekszel. Nem tudom, hogy ezt meg tudod-e oldani.
2023. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Volt ismerősőm, aki úgy okoskodott (szintén hasonló alvási ritmussal), hogy minden nappal, két nappal 1 órával később feküdt le és később kelt mígnem egyszer eljutt oda, hogy 10-11-kor volt a lefelkvési ideje, és 7-kor a kelés. Nyilván ez is időt vesz igénybe, de nem annyira látványos a testednek, mintha hirtelen az alvási időd kellős közepén (azaz reggel) kéne most felkelned.

Nem tudom, hogy végül az ismerősőmnek ez segített-e, mert ő krónikus halogató, szóval valszeg valamilyen projekt határidővel megint elrontotta az alvási ritmusát.

2023. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!