Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túl sokat álmodtam és reggel...

Túl sokat álmodtam és reggel extra fáradt voltam illetve mindene fájt, mitől lehetett ez?

Figyelt kérdés

Tegnap este túl sok álmomra emlékeztem és reggel is még megvolt minden, nem rém álmok hanem teljesen általánosak de olyan volt mintha egy álom 5 perc volt és felébredtem, megint elaludtam, felkeltem majd emlékeztem az álomra. Volt egy álomnál, hogy egy sötét utcán mentünk hajnalban, majd hirtelen az modntam, hogy nem látok mert kezdett sötétetni minden és oldalra dőltem, ekkor ilyen esés érzés volt majd felkelltem. Ez az álom is mintha pár mp-es volt. Este sokat fordultam egyes álmok után. Reggelre viszont úgy ébredtem mintha egész nap kirándultam volna pedig nem, és a lábam is begörcsölt ami még így este is érződik néha, vállammat elaludtam, mert volt rajta ilyen pirosas csíkozódás, és alig tértem magamhoz, utána már jobban voltam. Sosem tapasztaltam ilyet mi volt ez és mi okozta ezt a fáradságot? Hogy lehet, hogy ilyen sok álomra emlékeztem?

Voltak olyan álmaim mint éjszakai bringa verseny, hajnali sétálás, ajándékozás, elrablás munkahelyről, 2 lány csókolózik akiket úgy shippeltem...szóval volt minden éjszaka :D. Korábbi reggeleken sosem voltam ilyen fáradt, kivéve a mostanin, de nem is elékeztem az álmaimra se ennyire részletesen és mindegiykre szinte. Ja és egyik se volt tudatos álom, csak random álmok. 25N vagyok ha számít.



2023. jan. 11. 21:50
 1/2 D-Mano ***** válasza:

Ilyen okai lehetnek egy alvászavarnak:


I.) Dolgozott a szellemed:

A) vagy mostanában sok élmény ért, amit fel kell dolgoznod, el kell rendezned

B) vagy nagyobb változások jönnek az életedben, amire felkészítő információk áramoltak most az elmédbe (tudattalanodba)

C) vagy most lenne időszerű változtatnod nagyobb mértékben az életed bizonyos területein, és ezt próbálta üzenni neked a Szellemed / tudattalanod.


Ha magától nem szűnik meg ez az állapot 1-2 nap alatt, akkor a meditáció a megoldás. Minden nap találj legalább egy bő negyed órát, amikor zavartalanul egyedül lehetsz. Ülj le vagy feküdj le kényelmesen, semmi cifra ülés vagy légzéstechnika nem kell, csak engedd szabadon áramolni a gondolataidat. Figyeld meg, milyen gondolatok, kérdések, ötletek stb.-k jönnek elő. Az egyetlen fontos dolog a nyugodt egyedülléten kívül ebben a típusú meditációban, hogy ne ragadj le egyik gondolatnál sem: hagyd felbukkanni a gondolatot, figyeld meg és engedd el, hogy legyen lehetősége felbukkanni a következő gondolatnak is. Így a szellemed (tudatalattid) üzenetei nem (csak) alvásidőben kényszerülnek felbukkanni a tudatodban. Persze a meditáció nem szünteti meg egyből az alvásproblémát (amennyiben nem csak egy 1-2 napos átmeneti állapotról lenne szó), de megkönnyíti, felgyorsítja a Szellemmunka folyamatát, így hamarabb helyreállhat az alvásod.


Egyébként ez a típusú meditáció alvászavarok nélkül is hasznos.


II.) Energiazavar keletkezett a szervezeted olyan területén, ami kihatással van az alvásra, álmodásra:

A) átmeneti energiazavar: a megelőző napokban olyat ettél vagy olyan dolgokat csináltál, ami átmenetilag megzavarta az energiarendszeredet. Ez esetben ha nem eszed ezeket, vagy nem csinálod tovább ezeket, max. pár nap alatt megszűnik az energiazavar, és visszaáll normálisba az alvásod, álmodásod.

B) tartós energiazavar: kialakulóban van egy betegség olyan testtájon, ami kihatással van az alvásra, álmodásra.


Ha kb. 1 hét múlva sem múlna el magától vagy meditációtól az alvászzavar, vagy az elmúlna, de más módon kezdenéd furán vagy rosszul érezni magad, akkor keress fel egy kínai orvost.


Egy kérdés. Szoktál próbálkozni ilyesmikkel: meditáció, tudatos álmodás, álomjóga, sima jóga, chi kung stb. hasonló spirituális gyakorlatok??

2023. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 D-Mano ***** válasza:

Az átmeneti energiazavarhoz ezt írtam: " Ez esetben ha nem eszed ezeket, vagy nem csinálod tovább ezeket, max. pár nap alatt megszűnik az energiazavar"

Ami igaz is, de azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem biztos, hogy abba kell hagyni azokat a tevékenységeket vagy ételeket, mert nem csak (számodra) rossz ételek és tevékenységek okozhatnak átmeneti energiazavart, hanem jók is, csak hozzá kell szoknia a szervezetednek, energiarendszerednek.

2023. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!