Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől ilyen a vérnyomásom?

Mitől ilyen a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Reggel jó szokott lenni, 110-125/70-80. Aztán kapok egy lendületet, mintha rohannom kéne, érzem is hogy feljebb megy a vérnyomásom, dolgom van, kell valami stb. pedig épp nem kell, most nem dolgozom, szóval mértem többször is, nem is kávézom, mint eddig. Nap közben 130-140/80-90. Miért van bennem ez az ideg, rossz beállítódás, hiányzik valami az életemből, vagy még a koffein stimuláns hatása okozza?

2023. márc. 3. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Te magad írod le ,mi emeli meg a vérnyomásod .
2023. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Koffein stimuláns hatása? Azt írtad, hogy nem is kávézom. Na mindegy. Igen, lehet, hogy hiányzik valami az életedből, valami ami rendesen leköt vagy a jó szex. Bár én úgy gondolom, hogy felszalad az adrenalin szinted és az emeli meg a vérnyomásod. Nem elég részletes a kérdésed azért nem tudok részletesebben válaszolni, amúgy én biztosan kideríteném, hogy mitől megy fel a ,,pumpa". Értek az ilyenekhez.
2023. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet. Már leszoktam, és én annak tulajdonítottam az adrenalint, de akkor lehet, hogy más az oka..
2023. márc. 3. 21:17
 4/6 anonim válasza:
Például pajzsmirigy túlműködés, vagy mellékvese probléma, ami sok kortizolt termel. Esetleg magas nátriumszint, amit sokszor a túl sok só okoz, de a megfigyeléseim alapján nagyobbrészt lelki dolgok okozzák a vérnyomás emelkedését. Ha ez sokáig így marad utána jönnek a szövődmények, stroke, szívinfarktus és az érrendszer rugalmasságának elvesztése. Stb stb... 2 es voltam
2023. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inkább egyébként ez a fokozott adrenalin szint zavar, pajzsmirigy jó, mellékvese is elvileg, de lesz most egy rutin laborom, mert már régen volt. Még arra gondoltam, hogy van egy "GOT" érték, asszem ami magasabb volt, ami fokozott izomműködés hatására nő meg, egészségesen is, apám szerint, a norm tartomany 5*-öse volt, de a háziorvos nem tért ki rá, vszínüleg ezért, csak ahogy most néztem vettem észre a 3 évvel ezelőtti laboron. Akkoriban ment az edzés.
2023. márc. 3. 21:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja nem ,GPT, és nem erre gondoltam, ez is kicsit magasabb, ez a májjal van összefüggésben, de nem tudom ezzel mi baj lehet, a másik amiről beszéltem, a vese által kiválasztott fehérjékkel van kapcsolatban..azt is írták egy vizsgálatnál, hogy vegetatív disztónia, ami az idegrendszer fokozott működésével van összefüggésben, szóval itt kell kapirgálni.
2023. márc. 3. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!