Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akinek magas a vérnyomása az...

Akinek magas a vérnyomása az automatikusan szivbeteg is?

Figyelt kérdés
voltam kardiologia kivizsgálason ultrahangal néztek a szivem , nem talaltak eltérést de magas vérnyomást diagnosztizáltak. 140-150kozott mozog ami javasoltak gyogyszert kérdésem az hogy nekem most szivbetegség miatt magas vérnyomásom illetve eletmodváltassal gyogyszer nélkül meg ennyi eltérest helyre lehet hozni? Doki minde kepp gyogyszerra szeretne rakni. En meg kerulnem a gyógyszereket ha lehet.

#Véryomás
2023. márc. 23. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Pl stressz miatt, vagy genetikailag is lehet vkinek magas a vérnyomása, teljesen egészséges szív mellett.

Ne kerüld a gyógyszereket, mert a tartósan magas nyomás árt a szívnek, és később pont amiatt leszel szívbeteg.

Csináljad az életmódváltást, aztán ha lejjebb ment a nyomás, szép lassan el lehet hagyni a gyógyszereket. 110-120-as nyomásra már nem kell szedni.

2023. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Volt rajtad 24 óras mérő?

Otthon is ilyen értékeket mérsz magadnak?

Nekem csak attól, hogy abbahagytam a gyúrást, 15-20-al lejjebb ment a vérnyomásom.

A gyógyszer az utolsó menedék legyen, sokszor többet árt, mint használ, soha nem szabadulsz tőle

2023. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Van otthon vérnyomás mérőd? Mérjed otthon egy héten többször is és meglátod hogy akkor mennyi. Mikor én is idegeskedek vagy orvoshoz megyek 150 re is képes felmenni. Amúgy nyugalmi helyzetben teljesen normalis. Hány éves vagy? Van rajtad súlyfelesleg? Hogy etkezel? Ezek mind nagyon fontosak mert ha te yleg magas a kelletenel meg lehet próbálni az életmód váltással is hogy lejjebb menjen.
2023. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!