Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony lenne a vérnyomásom?

Alacsony lenne a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve volt, hogy először elájultam. Meleg volt, keveset ettem, aludtam előtte, akkor sokáig fent voltam, stb. és elájultam. Ezt követően hónapokig semmi, majd 3 hónapig minden hónapban ugyanazon a napon elájultam. Ilyenkor mindig azt éreztem, hogy egyre többet kell ásítanom, nehezen álltam, egyre kevésbé láttam, a végén már szinte semmit, majd elájultam, közben baromi melegem lett, levert a víz, szapora lett a szívverésem. Utána megint hónapokig nem volt semmi, majd pár napja megint megtörtént, de ekkor ültem, viszont ugyanúgy egyre fáradtabb lettem, szinte lecsukódtak a szemeim, majd egyre jobban vert a víz, nagyon melegem lett, bementem, hogy lefeküdjek, majd mintha egy nagyon rövid ideig elájultam volna vagy nem is tudom, kiesnek a pillanatok és hánytam, majd jobban lettem, de továbbra is egész nap éreztem, mintha nyomna a szívem, nagyon sokat aludtam utána a napokban és bágyadtabb voltam.


Megfigyeltem, hogy ez leginkább a hideg/meleg frontok idején történik, frontok előtt alapból sokkal levertebb, álmosabb, fáradtabb vagyok, nincs erőm, alig bírok menni és a konkrét ájulások is frontok idején történtek. Az is fontos szerintem, hogy amikor elájultam eddig, az ájulások előtti időszakban mindig stresszesebb voltam, kevesebbet pihentem, sok kávét és energiaitalt ittam általában.


Összességében gyakran érzem magamat ok nélkül lehangoltnak, bágyadtnak, sokszor semmi energiám ok nélkül és ami a legszembetűnőbb, hogy nagyon-nagyon fáradékony vagyok. Nehezen alszom el, kb. éjfél- egy körül általában, reggel 10-ig simán alszok, egész délelőtt használhatatlanul fáradt vagyok, délután ledőlök akár 2-3 órára is, ha belefér az időmbe és este pedig éjfél körül alszom. Tehát szerintem ez rendkívül sok és régen fixen nem igényeltem ennyi alvást.


Azért is aggasztó, mert csupán 23 éves vagyok, egyébként magas, vékony testalkatú nő, ezt is olvastam, hogy erre a testfelépítésre ez jellemzőbb.


Most már egyre inkább aggaszt a dolog, ki szeretném vizsgáltatni vagy legalább megkérdezni valakitől, hogy ez mennyire normális. Háziorvoshoz kell fordulnom, illetve a tünetek alapján, ez alacsony vérnyomás lehet, ahogy én gondolom?



2023. márc. 31. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak meg kéne mérni amikor ilyet érzel. Nem tartana semeddig, igen okozhatja alacsony vérnyomás de krónikus fáradtság-szindróma is, idegkimerülés, stressz, leeső cukor, sok minden más is, és ez azért nem játék. Ki kell vizsgáltatni, kezdd a vérnyomásméréssel!
2023. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ertem hogy eddig miert nem volt altalanos verkep + cukor + vas + vitaminok vervetel a haziorvosnal???

Mire varsz?

2023. ápr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy a vércukorszinted zuhan le, az is lehetséges. szerintem is menj orvoshoz, hogy derüljön ki!
2023. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!