Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akinek magas a vérnyomása, ti...

Akinek magas a vérnyomása, ti is tapasztaltok ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés
Nem tudom, h a magas vérnyomásom okozza-e ezeket, emiatt kérdezem. Általánosságban olyan 150-160 szokott lenni a vérnyomásom, ami már évek óta ilyen sajnos. Nagyon elhanyagoltam. Az hagyján, h a fejem sokszor lüktet, és olyan, mintha zsibbadna picit, de néha gondolkodnom is nehéz, és mintha légszomjam is lenne enyhén. Most is lüktet a fejem. Nekem tuti, h stressz okozza, mert a meditáció leviszi, de csak rövid távon. Az előbb leírt tüneteket okozhatja a magas vérnyomás? Másoknak milyen tünetei szoktak még lenni?
2023. máj. 1. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Semmi mióta élek 170 feletti a vérnyomásom és nem azért mert stresszelek hanem mert nagyon izmos vagyok és megiszok napi 5 energiaitalt, eszem ágában sincs levinni a vérnyomásomat én így érzem jól magam, a közérzetem is sokkal jobb és ilyenkor funkcionálok igazán a konditeremben és mindenhol. Engem ez pörget fel el nem tudnám képzelni az életemet lagymatag 120 as vérnyomáson, nekem a 190 az ideális és teljesen jól vagyok tőle
2023. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:D én nem vagyok olyan kemény, mint te, első.
2023. máj. 1. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem amikor előjött a magasvárnyomás stressz miatt akkor nekem lüktetéses fejfájás volt és erős migrénes utána 3 napig. Akkor volt hogy pár óráig nem fájt annyira aztán újra elkezdett fájni. Elmentem orvoshoz akkor mért magasvérnyomást. Légszomjam nem volt meg a gondolkodás sem volt nehezebb, legalább is nem vettem észre. Akkor kaptam erős fájdalomcsillapítót meg egy tablettát ami levitte viszont nem tartott tovább 1 napnál ugyanúgy felment másnap. Akkor mértem rendesen orvos napi 3 mérést írt elő, én óránként mértem ami nem is volt baj. Akkor felírt vérnyomáscsökkentőt amit életemvégéig kell szednem és 3 havonta járok be kontrollra. Persze amikor felírta akkor elküldött teljes laborvizsgálatra, EKG-ra, hasi szívultrahangra, szemészetre, de nem találtak semmi problémát. Utána még volt egy kardiológiai vizsgálat de ott sem volt semmi probléma, a kardiológus is mondta hogy stressz okozza mivel szóba került hogy az elmúlt pár hónapban mennyire volt streszes az életem, én meg mondtam hogy sajnos eléggé, rengeteg probléma volt ami egymás után jött. Mondta is hogy az eddigi leleteim alapján csak erre tud gondolni mert minden jó volt, kivéve a vérnyomásom. Előtte gyakran fájt a fejem egyébként de akkor csak pár órán át tartottak viszont akkor is volt hogy megmértem a vérnyomásomat de akkor nem volt probléma. Nekem viszonylag időbe lett elkapva a dolog, még a szemészeten is mondták hogy ha úgy 1 éve vagy több ideje magas lenne akkor a szememben lévő ereken már lenne látszata, de nem volt. Viszont a szemész mondott olyat hogy sokaknak a szemük is szokot lüktetni meg nyomást is szoktak érezni amikor magas a vérnyomásuk.


A légszomj amit írtál az utalhat szívproblémára is koszorú eekre, aorta billentyűre.


De nem akarlak megijeszteni, menj el háziorvoshoz, és vizsgáltasd ki magad.

2023. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nagyon magas már.Majd ha szétmennek az erek az agyadban,lebénulsz,máshogy gondolkodsz,ha tudsz még,
2023. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még nem. Igaz, nálam akkor magas, ha orvosnál mérik. 180 is volt már. Múltkor a doki összevissza rohangált, hogy biztos el fogok ájulni ekkora vérnyomástól és mentőt akart hívni. Pedig az ég világon semmit nem éreztem.

Ami érdeke, hogy ha itthon mérem, akkor ilyen 130 körül szokott lenni. De soha nem volt még semmi tünetem ezzel kapcsolatban.

2023. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudatzavart is okozhat a magas vérnyomás.


Nekem 140-150 alapban, de régebben volt olyan, hogy Sztk orvosnál 180 volt, akkor ott bepánikoltam, mert továbbküldött mentőkkel mire a korházba 220 volt. Szerintem egy olyan fehérköpeny szindróma is volt, meg jól bepánikoltattak. Bent is tartottak meg kaptam egy 24 órás mérőt a karomra. Mikor már lenyugodtam nem mutatott 150 felett a 24 órában.

De 220-nál se éreztem, hogy rosszabbul lennék.


1# Hosszú távon pedig nem jó.

Egy cimbi apja is 30 évig élt 200 feletti vérnyomással. Annyira megszokta, hogyha 150 alá esett a gyógyszertől egyből beájult tőle. Így nem is szedett rá semmit.

Csak szegénynek a keringése egyszer csak nem bírta tovább.

2023. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!