Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz, szorongás vagy hízás...

Stressz, szorongás vagy hízás (étkezés megváltozása) miatt lehet mellkasi fájdalom?

Figyelt kérdés

Alapból szorongós vagyok, jártam is vele pszichológushoz. Ősz óta elég sok minden történt, párkapcsolati és baráti problémák, túlstresszelt vizsgaidőszak, és egy családtagom is meghalt két hónapja. Az utóbbi hónapokban híztam is 5-6 kg-ot (50-ről 55 kg-ra), sok "szemetet ettem", gyümölcsöt-zöldséget szinte semmit, és semmi plusz vitamint.

Tavaly nyáron volt egy covid/influenzaszerű pár hétig tartó betegségem is (nem volt teszt).

Nyár/ősz óta néha előjött a mellkasi szúró fájdalom, januárban kivizsgáltak sbo-n, labor, mellkas ct. Nem találtak semmit. Akkor elkezdtem magnéziumot szedni, és egy időre jobb lett, aztán mikor meghalt egy családtagom, elég rosszul viseltem. Azóta valamivel gyakoribb és rosszabb a mellkasi fájdalom, és változó, hogy éppen hol "szúr be".

Bocsi, hosszú lett, és tudom, orvoshoz kellene fordulni, esetleg kardiológia vagy újabb labor? Vagy egyszerűen életmódot kellene váltanom hosszú távon?

Tervezek orvoshoz menni még a nyáron, most csak az érdekel, van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.

Előre is köszi a válaszokat.



2023. máj. 30. 21:57
 1/4 A kérdező kommentje:
30/N
2023. máj. 30. 21:58
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Igen, a stressz és szorongás közvetlenül vagy közvetve okozhat mellkasi fájdalmat. Amikor stressz alatt vagyunk, a testünk fokozott stresszhormonokat termel, ami befolyásolhatja a testünk fizikai reakcióit is. A stressz és szorongás például okozhat izomfeszülést és görcsöket, amelyek mellkasi fájdalmat okozhatnak.


Ezenkívül a stressz és szorongás befolyásolhatja az étvágyat és az étkezési szokásokat is. Néhány ember az étkezéshez fordulhat stressz vagy szorongás enyhítésére, míg mások elveszíthetik az étvágyukat vagy változtathatnak az étkezési mintázatukon. Ez hosszabb távon hízáshoz vagy fogyáshoz vezethet, amelynek következménye lehet mellkasi fájdalom.


Fontos megjegyezni, hogy a mellkasi fájdalom súlyosabb problémákat is jelezhet, mint például a szívproblémák. Ha rendszeresen tapasztalsz mellkasi fájdalmat vagy aggódsz az egészséged miatt, mindenképpen konzultálj orvosoddal a megfelelő diagnózis és kezelés érdekében.

2023. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De népszerű lett a chatgpt :D

Amúgy igen, a stresszt ki kéne iktatnod.

2023. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanez volt velem pár éve. Ez stressz. Pszichológushoz járj rendszeresen, nekem az segített. Meg különböző stresszkezelési módszerek vannak, ki kell tapasztalni neked melyik válik be.


Ha meg akarod nyugtatni magad van értelme orvoshoz menni, de egyébként 99,9% minden negatív lesz.

2023. máj. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!