Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik illóolajat ajánlod...

Melyik illóolajat ajánlod legfőképpen a nyugodt alvás érdekében?

Figyelt kérdés
Alapból nagyon sokat szorongok dolgok miatt, és ezt a környezetem is megnehezíti. Ennek eredményeként éjszaka bármilyen kis nesztől megijedtek, félek, gyakran vannak rémálmaim. Gondoltam, ez segíteni fog. Pl. a levenduláról tudom, hogy jó, de annak nem bírom az illatát. Esetleg valami más, ami neked is bevált?

2023. jún. 8. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Golgotavirág kivonat remek altató, mert fokozza a gátló hatású GABA receptorok aktivitását, hatóanyagai megnövelik az agyban a GABA szintet, melynek hatására egyes agysejtek aktivitása csökken és nyugodtabbnak érezheted magadat.
2023. jún. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy minden ilyennek a levendula az alapja. Van egy jó könyvem, Aromaterápia haladóknak a címe, ott is megnéztem, és csak egy keveréket találtam, ami nem tartalmazza. Kifejezetten álmatlanságra:

4 ml jojobaolaj

6 csepp szantálolaj

2 csepp narancsvirágolaj

2 csepp ilang-ilangolaj

1 csepp korianderolaj

1 csepp vetiveroaj

A keverékből cseppents a csuklódon lévő pulzuspontra lefekvés előtt.

De készíthetsz belőle fürdőt is, masszázsolajat, csak akkor több legyen a bázisolaj.

Kifejezetten szorongása:

2 csepp tömjénolaj

2 csepp gerániumolaj

2 csepp narancsvirágolaj

2 csepp pacsuliolaj

Ez fürdőolaj, 20-30 percet pihenj benne.

2023. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy keverékként a levendulát is el tudnám viselni, mert akkor nem csak az az illat lenne, a többi valamennyire elnyomná. Akkor tudnál ilyen levendulás keverékeket is írni még? Egyébként ilyen aroma párologtatóban gondolkodtam.
2023. jún. 8. 12:09
 4/5 A kérdező kommentje:
De a csuklóra is jó ötlet.
2023. jún. 8. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor amit én használni szoktam párologtatóba:

25 csepp levendula

10 csepp narancsolaj

8 csepp kamilla

8 csepp majoránna

6 csepp ilang-ilang

Ezt egy jól zárható üvegcsébe csöppentsd, keverd össze, de ne rázva, inkább forgatva. Egy már kifogyott üveg a legjobb hozzá, és használj pár cseppet lefekvés előtt. Illetve nekem az ilang-ilang nagyon bódító, én a felét használom, esetleg te is kevesebbet tegyél az elején.

Amúgy meg hallgass mindig a testedre, ha valamelyik illat nem esik jól, annak általában oka van. Inkább ne használd, vagy kevesebbet.

2023. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!