Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel tudnám megszüntetni...

Mivel tudnám megszüntetni alvászavaromat?

Figyelt kérdés
Gimi utolsó évében rászoktam, h fennmaradjak sokáig, éjfélig, 1ig, 2ig...amig tanulni tudtam...de akkor simán fel tudtam kelni másnap 7kor. Nem mondom, álmos voltam,de mire beértem a suliba, magamhoz tértem és tudtam koncentrálni is.Ezt a rendszert egyetem első évében is folytattam, de tavaly nem volt gond, mert valahogy az órarendem is úgy jött ki, h legkorábban 10től volt órám, néha előfordult, h elaludtam. Aztán jött a nyár, és éjszakába nyuloan dolgoztam, gyakorlatilag másnap délelőtt aludtam ki magam. A bajok akkor kezdődtek, mikor megkezdődött ez a szemeszter. A 8tól kezdődő óráimra gyakorlatilag esélytelen volt a beérés, ha mégis fel birok kelni korán, fáj a fejem, rossz a gyomrom, hányingerem van, szédülök..egész nap hulla vagyok és tuti nem birok odafigyelni arra sem amit csinálok. És ez az egész a tanulás rovására megy... a legtöbb vizsgám fél9től kezdődik, és félek, ezeket is el fogom szúrni, de eccerüen nem tudok hajnali 3, 4 óránál előbb elaludni..már arra is gondoltam, altatót kéne feliratnom a háziorvossal. Mit tegyek???
2008. jan. 6. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Teázni próbáltál már? Mondok egy példát, de magadnak is utána tudsz nézni a neten, ha ez nem jön be. ( De be fog. :) ) Citromfű + Levendula + Macskagyökér - Ezt a szentháromságot összekevered kb. egyenlő arányban pl. egy küblibe raksz mindháromból egy evőkanálnyit és jól összerázod , kevered- macskagyökérből lehet benne kicsit több a másik kettő rovására - az így megalkotott kis kompozíciódból raksz egy csapott evőkanálnyit egy bögrébe, leöntöd két deci forró vízzel, letakarod egy kistányérral és magára hagyod tíz percre, majd leszűröd és lassan elkortyolgatod. ( Ha nagyon pocsék rakthatsz bele mézet, de ez még nem annyira szörnyű ízű mintha zsúrlót kéne innod :) ) Az első pár napban kétszer kell inni naponta, először reggelivel, vagy utána, másodszor lefekvés előtt egy fél órával, és alszol. ( Általában kell neki adni egy hetet , de van akit elsőre kiüt. )Ja! Fém eszközöket - pl teatojást - ha lehet ne használj. A fém szűrő és vízforraló azért még ér! :)
2008. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!