Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi ez a szívzörej? Baj van?...

Mi ez a szívzörej? Baj van? Ártalmatlan vagy probléma is lehet belőle?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok. Pár éve tapasztaltam magamon, hogy nyugalmi állapotban 2-3 naponta 1x olyan furcsát érzek a szivemben. Mintha visszaáramlana a vér ahonnan épp kijött.

Nincs fájdalom. Még kellemetlenség érzése sem, csak egy pici dobogás és valami fröcsögés, mintha a szelep nem zárna jól...

A dolgot pedig sosem tapasztaltam aktív fizikai erőkifejtés állapotában.

Csak nyugalmi állapotban, napszaktól függetlenül.

Mi a csuda ez?

Ártalmatlan? Hogy menjek el orvoshoz, amikor kivizsgálni se tudnak, valamikor hosszú ideig nem is tapasztalom...


2010. okt. 19. 01:16
 1/2 anonim válasza:

Mindenképpen menny el egy Kardiolóógushoz,de elöször is a háziorvoshoz,mert nála kérsz majd beutalót.Ő is biztos ezt fogja javasolni.

A szívvel nem szabad játszani,ha baj van azt biztosan meg is fogják találni,de ne halogasd.

35 évesen ugyan még nem vagy koros,de a bajt jobb megelőzni.


remélem nem lesz baj.

2010. okt. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem az iskolaorvos mondta egy kivizsgálás alkalmával, hogy szívzörejem van. Elmentem a kardiológiára, csináltak EKG-t és megnézték a szívemet ultrahanggal. Azt mondta az orvos, hogy szívbillentyű problémám van (ezzel születtem), de ez nem fog gátolni semmiben sem. Ugyanúgy sportolhatok, azt ehetem mint eddig.

Ha stresszes vagyok, vagy valami miatt nagyon felhúzom magam, néha-néha elkezd furán kalimpálni a szívem. Ezért próbálok nyugodt maradni minden helyzetben.

Mindenféleképpen menj el dokihoz, lehet, hogy nincs nagy baj és neked is azt fogják mondani mint nekem anno.:)

2010. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!