Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A mellkas rtg még fizetös?...

A mellkas rtg még fizetös? Vagy megszünt tavaly a vizitdijjal együtt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha hívnak (2 évente), akkor ingyenes.

Ha elfelejtettek hívni, akkor meg szólj nekik.

2009. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ingyenes, de ha az alkalmi kiskönyv mellé van csináltatva, akkor fizetni kell 2ezer forintot.
2009. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem mert nekünk a munkáltato minden évben elrendeli kötelezö, tavaly januárban voltunk, 2000 ft. volt, azt hittem eltörlik a vizitdijjal együtt . Köszi a válaszokat, de hozzáfüzném, akinek kötelezö a munkájához mért kell fizetni ? Mondjuk belátom annak sem kéne aki csak ugy elmegy éves szinten, senkinek nem kéne !! Kevesebb lenne a tüdörákos !!
2009. jan. 13. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A diagnosztikus és szűrő jelleggel végzett rtg. vizsgálat természetesen ingyenes. Az üzemorvos által a munkaalkalmassági vizsgálathoz kért rtg. pedig fizetős, ezt a munkáltatónak kell fizetnie!

2. Az indokolatlan mellkasi rtg. vizsgálatnak nagyobb a veszélye, mint a haszna! Attól, hogy megröntgeneznek, még nem lesz kevesebb tüdőrákos, legfeljebb korábban kiderül. A szűrővizsgálatokat költség/haszon elven tervezik, ebbe pedig nem fér bele az, hogy amikor Pista-bácsinak eszébe jut, akkor kap egy kis sugarat...

2009. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, ha tüdőszűrésre gondolsz, akkor az fizetős, az ára helyileg eltérő. Nálunk a kórházi dolgozóknak ingyenes csupán, meg talán(!) 40 év fölött. Én novemberben voltam, akkor ez tuti így volt.
2009. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!