Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szoktál naponta pár gezerd...

Szoktál naponta pár gezerd fokhagymát enni? Menyi ideje eszed és milyen tapasztalatod van?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem el enni,minden nap 4 gerezdet, reggel 2, este 2, összevágom apróra és lenyelem vízzel,így nem érződik annyira az fokhagyma erős "szaga".
2010. nov. 23. 06:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem minden nap, de szoktam fokhagymát enni nyersen. Meg vörös és lilahagymát is. A tapasztalat annyi, hogy nem szoktam megbetegedni, amikor mindenki más igen. Nem szoktam megfázni, és a vírusos időszakban is hepi az élet.

De ehhez még hozzájön az, hogy többször vagyok alulöltözve, sokat vagyok levegőn, sokat sétálok, és sok zöld teát iszom.

2010. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam enni fokhagymát mert állítólag nagyon egészséges és sok mindenre jó és segít megelőzni a betegségeket és nagyon hasznos a szervezetnek meg igen fontos anyagok vannak benne és nagyon ajálják ,hogy minden nap együnk belőle csak sajnos ugyanezeket mondják még az alábbiakra is :

dió,halhús,olivaolaj,méz,propolisz,almaecet,tej,stb stb

2010. nov. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim nagyon elégedettek a fokhagyma gyógyhatásaival.Ők összeturmixolják citrommal, ami teljesen semlegesíti a fokhagyma szagot,mellette pedig az is baromi egészséges,és naponta isznak egy fél decit a mixből. Elvileg (nekem azt mondták) úgy a leghatásosabb, ha 2 hét után tartasz 1 hét szünetet. Én ezeket a bőrömre szoktam külsőleg alkalmazni! nagyon jók
2010. nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
07:59! Ezt én is ki fogom próbálni! :)
2010. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam, de okulásként elmondok pár dologot: Fokhagyma kapcsán kevés az értekezés a hatásáról, de azon kevés alapján, ami van, a fokhagyma legfontosabb hatóanyaga az allicin. Ez egy instabil vegyület, 23 fok fölött bomlik, és ez okozza azt az igen jellegezetes szagot is. Alapból viszont nincs a hagymában, annak fizikai sérülésekor keletkezik allininból egy enzim segítségével, ami viszont savas pH-n dektiválódik (ennyit a citrommal összeturmixolásról).


Ebből következik:

A, a hagyma annál hatékonyabb, minnél büdösebb, ergó a különböző szagelvevő trükkök pont hatástalanítják az egészet

B, mindenképpen friss, sértetlen hagymát kell használni, különben hatása romlik


Amúgyakit zavar szag, vannak mesterségs készítmények.

2010. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor eszek nyersen, ha érzem, hogy bujkál bennem a nátha. Egy kanál mézbe belevágok két gerezd fokhagymát és megeszem. Egy bögre meleg tea még hozzá és nem jön ki a megfázásom.
2010. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem eszek fokhagymát,és a hagymát is kihagyom az ételekből,mert borzalmas epegörcs gyötör,ha véletlenül eszem.
2010. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszem, csak ételekben, zavar a szag(om). Még másnap is érzem magamon.


*Amúgyakit zavar szag, vannak mesterségs készítmények


A fokhagyma kapszula is érződik (próbáltam! pár nap után kidobtam), csak nem olyan erősen. Lehelleten és bőrön is. Ráadásul a mesterséges nem is olyan hatékony, mint az igazi, úgyhogy ha mindegyik büdös, jobb a valódi.

2010. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

sztem a napi 4 gerezd az sok. a fokhagyma nehéz étel, megterheli a májadat.

azt javaslom így kezdésképp egyél kevesebb fokhagymát, napi 1-2 gerezd bőven elég.

2010. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Biztos megterheli a 4 gerezd a szervezetet?Többek között azért is eszem, mert bélparazitám van, vagyis csak gondolom, mert hetek óta nagyon felpuffadok és állandóan fáj, görcsöl a hasam.
2010. nov. 23. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!