Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől viszkethet a fejem?

Mitől viszkethet a fejem?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja erősen hámlik a fejbőröm, és az utóbbi időben elkezdett viszketni. Tetvesség 100%-ig kizárva. Használtam nittyfort korábban, mert tetves időszak volt felénk és féltem, nehogy belém menjen, és ezt sikerült is kivédenem, de marhára hámlik már a fejbőröm! Egyelőre nem szeretnék orvoshoz menni, de nagyon zavaró hogy hiába mosok hajat este, másnap már olyan mintha 1 hetes korpa ülne a fejemen...
2009. jan. 15. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg korpa, a durvábbik fajtóból. Fontos tudni, hogy a korpa is egyfajta gombafajta. Én egy időben nagyon korpás voltam, egy fodrász ismerősömnél kérdeztem, hogy milyen samponokat ajánl ellene, ezeket mind ki is próbáltam, de semmit se értek. Végül kinomban ecettel bedörzsöltem a fejbőröm, és ez rendbehozta:) Télen egyébként sokkal hajlamosabb az ember a korpásodásra, mivel a sapka miatt nem tud szellőzni a fejbőr, és egyébként is beleizzadsz.
2009. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De én világ életemben zsírosabb fajta voltam.. Szol szinte egyáltalán nem voltam korpás! És picit megdörzsölöm a fejem, akk rendesen mintha repedezne a fejbőröm és hámlik lefele... Muszáj bőrgyógyászhoz mennem?
2009. jan. 15. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Probalj egy masik sampont venni, valtsd a samponokat. Nekem is volt szarazsag az egyiktol, a masik sampontol pedig tokeletes a fejborom. Elsev-et hasznalok, nagyon jo sampon.

Ne stresszelj, az sem tesz jot semminek.

Sapkaban jarjal, lehet hogy megfazott a fejed.

Ha nem mulik, mutasd meg dokinak.

2009. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a bajom, szerintem is korpa lehetett, mert a Head and shoulders (remélem jól írom le) segített.
2009. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én valami kénes sampont próbálnék meg. Első körben megpróbálhatod a patikában megkérdezni, hogy mit javasolnak, szerintem tudnak segíteni.
2009. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Samponcserét próbáltam, nem vált be:S De a kénes sampont megpróbálom:) remélem nem lesz doki belőle :S Köszönöm még1x:)
2009. jan. 15. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!