Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ájultatok már el? Milyen érzés?

Ájultatok már el? Milyen érzés?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, épp egy lefelé tartó kb.20 méter hosszú lépcsősor v. minek nevezzem előtt 0.5 méterrel, ha még egyet lépek, nekem annyi... milyen érzés?az a zuhanás..hm.. hát olyan mintha fejbe ütnének egy lapáttal, nem tudsz semmiről,nem érzel semmit, nekem olyan volt, mintha aludni akarnék, de valahogy mégsem alvás lenne. jaj és az a fura, hogy láttam magam kívülről... Másodszor megelőztem úgy, hogy gyorsan lefeküdtem a padlóra.
2010. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, többször is föleg suliba évzázón vagy évnyitón..kicsit elkezdek szédülni majd a látásom is homályosodik aztán már állni se tudok..
2010. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legutóbb nyáron sikerült elájulnom,strandon voltunk,nem reggeliztem,termálban voltunk,már volt vagy 11 óra,és az ajánlott 20 perc helyett vagy 2 órája benn voltunk...

Párom kiment inni,meg cigizni,én fél perc mulva gondoltam meg magam h mégis megyek én is...a vizből még kiértem,de következő kép hogy tarta a karjában és az úszómester nézi h élek-e még:D


érzés? elgyengültem és se kép se hang,utána meg ittam és elmúlt a gyengeség is...

23/N

2010. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Velem történt egyszer valami ájuláshoz hasonló...Lányom születése után.Nem mondták az orvosok,hogy ilyenkor pihenni kell,én meg jó erőben éreztem magam és mentem a mosdóhoz fogat mosni.Amint megálltam a mosdó előtt,teljesen elsötétült minden,a pohár kiesett a kezemből és forgott velem minden.Nem estem össze,csak össze-vissza tapogatóztam,megijedtem,hogy most mi van?A szobatársak látták,hogy baj van és kiabáltak a nővérkének,aki azonnal beszaladt és megragadta a karom,pont időben,mert már lassan csuklottam volna össze.Megrázta a karom és rám szólt,abban a pillanatban magamhoz tértem,újra rendben volt minden.Beparancsolt az ágyba és lelkemre kötötte ,hogy reggelig fel ne merjek állni.Megfogadtam a tanácsát.Szerencsére azóta sem volt ilyen élményem.

Most pánikbeteg vagyok és néha úgy érzem,menten elájulok,de szerencsére ez eddig még nem történt meg.

2010. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Furcsa, mert minden rózsaszín volt. Hangokat hallottam, de azt hiszem a "hangadók" jobban meg voltak ijedve, mint én.
2010. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy buliban ájultam el. Azt éreztem, hogy szédülök és elgyengülök, ezért szóltam az egyik barátnőmnek, hogy kisérjen ki mosdóba. Innentől csak hangokra emlékszem.

A következő tiszta kép az, hogy a barátaim bizonygatják a mentős orvosnak, hogy nem vagyok részeg és nem is drogoztam...

Álítólag kb.15 percig nem voltam magamnál.

2010. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is egy évzárón ájultam el egyszer, bár csak félig... Nagyon meleg volt... szédültem, elsötétült előttem minden, még hányingerem is volt, az egyik tanárnő látta, gondolom sápadt is voltam, karon fogott, odakisért a csaphoz és a csuklómra engedte a hideg vizet.. Attól jobb lett. Szóval nekem nem volt teljes "filmszakadás", de ez is elég rossz érzés volt. :(
2010. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!