Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Legalább 10 óra alvás után is...

Legalább 10 óra alvás után is kómás, bágyadt, kedvetlen vagyok. Van, hogy 12 órát alszok egyhuzamban, és még ezek után is álmos vagyok. Ha mondjuk lefekszek este 10-kor és csipog az órám 7-kor nincs erőm felkelni és mindig visszaalszok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Néha napközben is el szoktam szundítani, és ez meg hetek óta...:S
2010. dec. 13. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre magamon, hogy minél többet alszom, annál fáradtabb vagyok napközben. Ha 6-7 órát alszom, akkor egész jól elvagyok estig, de ha már 8-9 óra alvás összejön, kómásan ébredek reggel.

Amúgy én hónapokig ébredtem nyűgösen, fejfájással, aztán egy laborvizsgálat során kiderült, hogy elég durva vashiányom van. Két hónapig szedette velem az orvos a vasat, és már sokkal jobban vagyok, nem fáj annyit a fejem, és sokkal több az energiám.

Neked nem lehet ilyesmi problémád?

2010. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tavaszi fáradtság, őszi pilledtség, téli punnyadás? :)


lehet vitaminhiány is. vagy hogy nem alszol jól.

ne aludj túl sokat, metr nekem is volt ilyen és rájöttem, ha 11kor fekszem és 7kor kelek kevésbé vagyok fáradt, mintha 10órákat aludnék.


ha nagyon kifáradnál pl sport és mélyebben aludnál az is segítene.

2010. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

ezzel mind én is így vagyok... sztem az sem tesz jót ha az ember túl kipihent. Sok alvástól, pihenéstől úgyanugy végigásítozod a napot, mintha csak 4-5 órát aludnál. (saját tapasztalat) Talán este amikor másnap csipogóra kellsz, feküdj le 1 órával előbb.

Ja és visszaalvás?? Hát... ez is előfordul velem, néha akkoris amikor suliba kéne mennem :)

2010. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Lehet h vashiányod van vagy vérszegény vagy. Érdemes lenne elemenni egy vérvételre, mert abból bitos kiderülne és a doki írna fel vmit.

Nekem is vashiányom volt ,mindig álmosnak és erőtlennek éreztem magam.

2010. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Rendszertelenül és túl sokat alszol. A) Próbáld meg, hogy este 10-kor fekszel és 6-kor kelsz. Napközben ne aludj. 1-2 héten belül normalizálódnia kéne így a problémádnak. Ha ez nem segít, akkor jön a B) terv: elmész orvoshoz, kivizsgálásokra, ahol megállapítják, hogy mi a tényleges bajod.
2010. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennyi alvas mar kifejezetten artalmas. Tehat probalj meg valami rendszert bevezetni.

Onkontroll! Etkezesi szokas, eletkorulmeny stb. Itt fogod megtalalni a faradsagot okat.

2010. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy a vérszegénységgel van összefüggésben a dolog. Nemrég meghalt az anyukám és azóta nincs tvágyam. Reggeli és az ebéd teljesen eltűnt az életemből. Délután néha eszek egy kis gyümölcsöt vagy egy péksüteményt és ennyi. Húst alig-alig eszek.
2010. dec. 13. 12:37
 8/12 A kérdező kommentje:
* étvágyam
2010. dec. 13. 12:38
 9/12 A kérdező kommentje:
ÉS amúgy nekem is szokott fájni (elég sűrűn) a fejem, van mikor nagyon gyenge vagyok. :(
2010. dec. 13. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Oszinte reszvetem! Tudom, hogy mit erzel, mivel nagyon sokan vesztettunk mar el olyan szemelyt, Akit szeretunk, s valoban egy Edesanya elvesztese az nagyon tud fajni legbelul.

Most pedig kezdjel el rendszeresen etkezni, de ugy, hogy az egeszseges etkezes is legyen, s igy fognak megszunni a tuneteid.

Csalantea nagyon jo, Beress csepp szinten segithet most, es a rendszeres etkezes.

2010. dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!