Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért félek ennyire az emberek...

Miért félek ennyire az emberektől?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez valamifajta pszichés betegség, de a következő gondom van:

Ha tömegbe kell kimennem, mondjuk a belvárosba, akkor egyből elkap valamiféle félelem a mások gondolt véleménye miatt. Nagyon foglalkoztat ki mit gondol rólam, bár tudom h nem lehetek mindenkinek szimpatikus, meg nem lehet mindenkit szeretni, de sajnos ez van. Már a buszon is bezárva érzem magam, annyira elkap néha a félelem. Mit tehetnék? Kérlek segítsetek! Köszönöm szépen :)


2009. jan. 22. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Mi nem tudunk segíteni, de még pszichológus sem, csak pszichiáter, mert neked fóbiád van, és ezt orvosnak kell kezelni.

Halogatni nem lenne jó a dokit, mert magadtól nem gyógyulsz meg. (Szerintem agorafóbiád van, de ez nem biztos, és ha mégis, akkor sem segítettem vele semmit.)

Szóval: orvos!! És jobbulást!

2009. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem agorafóbiád van (az a nagy nyílt terektől való félelem) hanem klausztro-(bezártságtól való félelem) és szociofóbiád, azaz irtózol az emberektől. meg tudlak érteni, habár kezeltetned kell valóban, mert nálad ez kóros méretet ölt.
2009. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, én írtam az agorafóbiát. Nem vagyok pszichiáter, de tanultam, mint tantárgyat. Így emlékszem:

" Az agorafóbia megjelenhet önálló betegségként vagy szövődhet pánik szindrómával. Ma már nem csak a nagy nyitott terektől való félelmet jelenti, hanem több fóbia gyüjtőnevévé vált. Magában foglalja mindazokat a félelmeket, melyek arra vonatkoznak, hogy a beteg nem tud az adott helyszíntől, szituációtól szégyenkezés nélkül biztonságos helyre menekülni. Tömegtől való félelem, a boltoktól, áruházaktól, mozitól, színháztól, lifttől való félelmet és a közlekedési fóbiát vagy az otthontól való eltávolodást is jelenti. A fóbiás szituációkban pánikrohamok jelentkeznek."

Lehet, hogy nem jól tudom, de túl messze nem járhatok a valóságtól. De mindegy is, egy a lényeg: orvos!!

2009. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha ezt te így tanultad akkor biztosan így van. én le voltam maradva ott, hogy az agorafóbia a nagy, nyílt terektől való félelmet jelenti, nem tudtam, hogy ez mára a fóbiák gyűjtőfogalmává vált.
2009. jan. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem neked nincs eleg onbizalmad, ez lehet a problema. Milyen volt a gyerekkorod? Megalaztak? Mert a gyerekkori lelki terror...stb. az ember lelkivilagat egy orok eletre tonkreteszi.

Szerinted mi lehet az ok? Teljes egeszseges csaladban nevelkedtel fel?

2009. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ez bizony agorafóbia.Én ebben a szituban vagyok már 3 éve.A harmadik válaszadónak teljes mértékben igaza van.Orvoshoz kéne menned!
2009. jan. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Először is pszichológus. Vannak család segítő alapítványok ott ingyenes. A pszichiáter veszélyes mert biztos vegyszerekkel akarnak majd tömni. Fordulj kérdéseddel pszichoterapeutához és/vagy bachviragterapeutához a növények csodákra képesek. Tapasztalatból mondom. Minden nap amikor felkelsz becsületesen írd fel egy naplóba hogy nem félek!!! Idővel ugyan, de biztos segíteni fog. És gondolj bele abba, hogy tulajdonképpen te nem félsz az emberektől, hanem ők félnek tőled. Minden jót és jobbulást. Higgy magadban határozottan. Gondolj azokra akik szeretnek, ők adnak majd erőt neked
2009. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
velem is ez van
2010. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
dettó ugyanez ... és a probléma, hogy hívtak valahova a haverjaim...vissza kéne írni valamit, de nem akarok elmenni sehova X(
2010. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!