Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Káros ha 1 nap 1 csésze kávét...

Káros ha 1 nap 1 csésze kávét meg iszok?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok! Rengeteget fáj a fejem van amikor minden nap és észre vettem hogyha iszok kávét akkor nem fáj. Nem szeretnék gyógyszereken élni, vagy az jobb megoldás!?
2010. dec. 28. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Alacsony lehet a vérnyomásod, az okozza a fejfájást, a kávé koffeintartalma viszont emel rajta, így elmúlik a fejfájás. Ihatsz helyette erős teát, de az tényleg tömény legyen, rendes teafüves filterből 1 db annyi vízbe, amennyit egyszerre megiszol.

Én orvosi tanácsra kávézom, cukor nélkül, kis tejjel. Alacsony a vérnyomásom, és a kávé jól is esik, viszont nincs a hozzászokás veszélye, mint a gyógyszernél. Lehet venni koffein tablettát, csak ott idővel emelni kell az adagot, hogy a hatás ugyanaz maradjon. Kávénál, erős teánál ez nincs.

2010. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fejfájásra tényleg gyakran hatásos a koffein. A Saridon-nak is ez az egyik hatóanyaga. Tágítja az agyi ereket és ily módon meg tud szüntetni bizonyos típusú fejfájásokat.


Szerintem ha szükséged van valami segédszerre, akkor már inkább kávé, mint tabletta. A kávé legalább tartalmaz hasznos segédanyagokat mint például antioxidánsként viselkedő polifenolok.


Esetleg megpróbálkozhatsz azzal, hogy kávé helyett teát iszol. Talán a legjobb, ha zöld teát. Abban is van koffein.


Mennyit sportolsz? Lehet, hogy némi futás, úszás hosszabb távon segíteni tud.

2010. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én orvosi tanácsra kezdtem el 14 évesen kávézni, 70/50-es vérnyomással. Most 26 vagyok és kutya bajom sincsen. Kávézom naponta kétszer-háromszor, nyilván 14 évesen naponta egyet ittam de használt.


Előtte - mármint a kávé előtt - az orvos írt vérnyomásnövelő cseppeket, amiktől három hónap alatt tizenvalahánykilót fogytam, ezért kellett áttérnem a kávéra.

2010. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot!
2010. dec. 28. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is 13 éves koromtól kávézom, semmi bajom nincs.

Amúgy milyen kávét iszol?

Ezekben a mostani kávéfőzők amúgy is elég gyenge kávét főznek.

Lehet 3 az egyben, vagy kapucsínó annál több koffein van még egy Coca Colában is.

Szerintem mértékkel a kávé mint a gyógyszer.

2010. dec. 29. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!