Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehetne tenni a passzív...

Mit lehetne tenni a passzív dohányzás ellen? Apukám munkatársa állandóan ott szívja mellette a napi 1 doboz cigit. Hiába szól neki a főnöke, ő nem hallgat senkire.

Figyelt kérdés
Vannak valamilyen praktikák, amivel csökkenthetők a passzív dohányzás káros hatása? Apa már van amikor köhög, mert zavarja a füst, meg a szag. Szeptemberben volt vérvételen, ott mindent egészségesnek találtak nála. De nem akarom, hogy esetleg tüdőrákot kapjon. Féltem nagyon.
2011. jan. 4. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Törvény szerint dohányozni csak kijelölt dohányzó helyen lehet. A céget jól megbüntetik, ha netán kikapnak egy ellenőrzést.

Be lehet jelenteni a jegyzőnél vagy a tisztifőorvosnál, de ha kiderül, hogy apukád volt, tuti kirúgják. Persze lehet munkaügyi bíróságra menni emiatt, és jó eséllyel meg is nyerné a pert, de kinek hiányzik ez?

Megmondom őszintén, én felmondanék egy ilyen helyen, 1. nap. Nem vagyok hajlandó senki füstjét szívni, ha tüdőrákot akarnék kapni, magam is dohányoznék.

2011. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hordjon szájkendőt, és szedjen sok C vitamint.Jó lenne,ha hivatalosan megtiltatná a dohányzást abban a helységben, ahol együtt dolgoznak. Erre már van lehetőség.
2011. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Biztosab kellemetlen apukádnak,de ettől nem fog tüdőrákot kapni! Túllihegik ezt a dolgot. Három olyan ismerősöm is halt meg tüdőrában,aki nem dohányzott és a környezete sem.

Ha nagyon kellemetlen neki,akkor beszéljen a fnökkel,hogy jelöljön ki a kollegénak egy dohányzó helyet.

2011. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Remélem tényleg nem fog azt kapni:)
2011. jan. 4. 10:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a főnöke sem tud semmit tenni, nem tudom, mit tehetnél te.

Bocs, de tényleg.

Annyi ötletem van, hogy a hozzátok eső munkaügyi bíróságon tudtok jogi segítséget kérni, mit léphetnétek az ügyben, mert olyan szerintem nincs, ha a főnökére se hallgat, miközben veszélyezteti tök nyugodtan a kollégája egészségét.

Legközelebb a panaszát írásban nyújtsa be, és kérjen írásban választ és indoklást, miért nem lehet fellépni a dolgozó egészségvédelme érdekében. Mivel a szó elszáll, az írás megmarad, nem hiszem, hogy ilyen könnyen elkenheti a főnök. Ezzel már a munkaügyi bíróságra is könnyebb panasszal fordulni.


Valószínűleg munkahelyi ártalomnak minősül. Pont ezért, elsősorban nem a bunkó kolléga fog szívni, hanem a munkaadó, ami elég kockázatos az apukádra nézve.


Tudom, dedós dolog, de szívem szerint az ilyenekkel azt tenném, amit egy táblán olvastam: "Ha ön füstölni kezd, úgy vesszük, hogy kigyulladt, és a továbbiakban eszerint fogunk eljárni". Lefújni poroltóval a p...ba!

2011. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nézd... "kapni" nem fog tüdőrákot, de a kialakulásának a valószínűségét igenis növeli a passzív dohányzás. Ahogy a szív- és érrendszeri megbetegedések esélyét is.

És nem úgy megy, hogy "megkér" valakit, hogy jelöljön ki dohányzó helyet. Alapból KI KELL jelölni. Évek óta tilos az irodákban dohányozni. Nagyon szomorú, hogy ezt még ma sem tartják be.


És ha már itt tartunk - le lehet pontozni, kedves dohányosok -, szerintem egy jó érzésű dohányos alapből odafigyel arra, hogy mások egészségét ne veszélyeztesse. Én elhiszem, hogy nekik is "kellemetlenséget" okoz, ha nem dohányozhatnak (bárhol, bármikor), mert a nem dohányosok korlátozzák őket. De ők nem veszélyeztetik a dohányzók egészségét, mint fordítva.

2011. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2011. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen tutyimutyi főnök lehet, hogy hiába szól rá se hederítenek? Próbálná meg a multiknál, repülne mint a szél. Én biztos nem hagynám annyiban. A passzív dohányzás nem csak tüdőrákot okoz, van még egy pár kellemetlen betegség: COPD, asztma, krónikus hörghurut, allergia, stb.Tudom vannak olyan emberek, akik nehéz esetnek számítanak, és mindenható dolgozóknak képzelik magukat, akikre a szabályok nem vonatkoznak, és a cigarettát se könnyű letenni, de nem teheti tönkre egy ember egy másiknak az egészségét. Mivel én se bírom a cigifüstöt, azért háborodtam fel az eseten. Nem biztos, hogy megbetegszik a papád, de ha van rá örökletes hajlama én nem lennék nyugodt. Nekem van olyan ismerősöm, aki csak egy évet dolgozott erős dohányos mellett, és hiába kérte, hogy ne bagózzon abba a helységben, 1 év után asztmás lett, még kórházba is került emiatt. Ezt csak azért írtam le, hogy ilyen is megtörténhet, de sok múlik a géneken.
2011. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nemfog tüdőrákot kapni ettől apukád.
2011. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


ÁLlandóan köhög, nem tudom mitől, viszont tele van energiával:)

2011. jan. 4. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!