Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni a téli depress...

Mit lehet tenni a téli depresszió ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon megvisel, nem szeretek itthonról elmenni, utálom a sötétet, a hideget, a havat. Annyira rossz kedvem van, ha kisüt a nap, akkor derülök ki én is. Amúgy a három hónapot végig szenvedem. Nyáron születtem, talán ehhez is köze van...
2011. jan. 17. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyári születésnek ehhez nincs sok köze. Viszont tudsz tenni ellene: fény, fény, fény! Még a minimális természetes fény is jobb és több, mint az otthoni 60 wattos izzó, tehát amilyen sokat csak tudsz, még borongós időben is, napközben minél többet legyél kint a szabadban. Még jobb, ha napkelte után, vagy napnyugta előtt teszed, mert ezzel meghosszabbítod a nappalt.

A másik, amit én tettem már jó pár éve, és bevált (igaz, kell hozzá egy kis beruházás): a 9 négyzetméteres kicsi szobám mennyezetére feltettem egyenletesn elosztva 3 mennyezeti lámpatestet, mindegyikbe 3 izzó fér. Vettem beléjük nem bóvli kompakt fénycsövet (IKEÁS), a 21 Wattosból (150 Wattos hagyományos izzónak felel meg). Ez a 9 fénycső már elég rendes fényt ad, nem melegít, és sokszor nappal is bekapcsolom, ha kevésnek érzem a fényt.

2011. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 o.w.a. válasza:

Szia!


Ha szeretnéd, írj nyugodtan, szívesen beszélgetek Veled erről, meg szerintem tudnék is segíteni, hogy jobban érezd magad.(gyógyult depressziós vagyok)Szóval, ha van kedved, írj nyugodtan:o.w.a@freemail.hu:)

2011. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kezd el olvasni Rejtő összes könyvét. Kicsit nehéz tartani, de mire elolvasod, kitavaszodik. Nem hülyeség, mert ha beleéled magad, szinte eggyé válsz a szereplővel, és mellesleg roppant szórakoztató.
2011. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szoli is jót tesz. Persze mértékkel. Nem kell pergamentre süttetned magad. :)
2011. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Gondolj arra hogy mennyi szúnyog van nyáron, és hogy összecsipkednek, aztán vakarhatod véresre magad. Na ez TÉLEN NINCS!!!
2011. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A téli depressziónak nem lelki okai vannak, így nem ott kell keresni a megoldást. Az ok a fényhiányból ered. Egyetlen hatásos módszert találtak eddig: teljes spektrumú lámpával fényterápia. Nem egy filléres dolog, de mivel rengeteg jót hallottam róluk, én is beruháztam egyre és "csodát művelt", tényleg érezhetően javult az állapotom! Rengeteg jót írnak az ilyen lámpákról külföldi oldalakon is, pl amazon.com-on ha rákeresel fényterápiás lámpákra, több száz pozitív véleményt olvashatsz. Akár az életedet is megmentheti ebben a nehéz időszakban!
2012. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!