Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ideget nyomó gerincsérv lehet...

Ideget nyomó gerincsérv lehet más szervre is hatással? Pl gyomor, belek, vese stb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Amelyik ideget nyomja a sérv, azáltal beidegzett szervekre esetleg. Egy anatómiai atlaszból kiderül, melyik csigolyához melyik szerv tartozik.
2011. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
SI ideget nyomja, ami a bal lábam fájdalmát okozza. Főleg a vádlimban van a "fájás". De mellette még gyomor, bél problémáim is vannak, és azt nem tudom, lehet-e összefüggés.
2011. jan. 31. 16:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs anatómiai atlaszom. Sőt még nem is hallottam róla!
2011. jan. 31. 18:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem van atlaszom, de sajnos nem elég részletes, így most nem tudok válaszolni erre.
2011. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm.
2011. febr. 1. 07:58
 6/9 anonim válasza:
Igen, lehet! Sőt, diagnosztikai segédinfo az orvos számára. Az S1 gyöknél jellemzően a lábba hátul-oldalt végigsugárzó fájdalom, ami a kisujjig terjedhet a jelzés, ami később zsibbadáshoz, részleges és tartós bénuláshoz is vezethet. Az S1 gyöknél főként vizelettartási és székletképzési-visszatartási mellékjelenségek alakulnak ki, esetleg intenzív herefájdalom. Ne tökölj vele, műttesd meg! Én egy évig feküdtem vele és ráment a munkám, életem, mire azt mondtam oké, vágjuk! Kedd délután műtöttek, pénteken már itthon voltam, semmi fájdalom a lábamban, csinálom a gerinctornát (baromi fontos!), járkálok, persze óvatosan, kímélve.
2011. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugyanebben a cipőben járok, de Te biztos fiatal vagy! Én 53 éves öreg asszony vagyok, nem tudom merjem -e vállalni a mütétet? Még 3 évet kell dolgoznom, és nem tudok járni. A főnököm már türelmetlen. 2 hónapja táppénzen vagyok, járkálós munkám van.Félek.
2011. febr. 6. 10:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdö(ttem). Van Nagymegyeren egy masszőr, aki munkaképessé tett (igaz, sántikálok, de) tudok menni dolgozni - két hónap betegszabi után.Ha érdekel konkrétabban, írj a hgaba002@citromail.hu emailre Üdv.TF.
2011. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Ezen már túl vagyok. Pesti vagyok, és Esztergomba jártam csontkovácshoz. Sajnos nem lett jobb.
2011. febr. 8. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!