Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért mondják, hogyha alkoholt...

Miért mondják, hogyha alkoholt ittunk, ne igyunk méregtelenítő teát?

Figyelt kérdés
Nem éppen az lenne a lényeg, hogy minél előbb kisöpörjük magunkból a méreganyagokat?Pu erh teát(vörös tea) szeretnék inni, de tegnap lecsúszott majdnem 1 üveg pezsgő, és nem tudom, merjek-e méregteleníteni, vagy inkább várjak még..nem szeretnék májgörcsöket átélni..
2009. febr. 7. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát a gyógyteák lényegében a mai gyógyszerek elődjeinek tekinthetők, ugye régen többek között a gyógynövényekből készült főzetek, teák szolgáltak gyógyszerként, amiből aztán a mai modern gyógyászat kifejlődött. Az alkohol viszont rengeteg gyógyszer, hatóanyag hatását módosíthatja. Azt most így hirtelen meg nem mondom, hogy a gyógytea esetén ez fenn áll-e, illetve mit okoz, de valószínüsítem, hogy igen, mert nem véletlenül mondják, hogy ne igyál teát.


A másik ok lehet, hoyg mind az alkohol, mind a tea vízhajtó, nem igazán jó a szervezetnek, terheli a vesét stb.


A harmadik ok, hogy nem arra való. Tehát a méregtelenítő tea nem úgy működik, hogy iszok fél liter vodkát, utána teát, és egy pillanatt kijózanodok... Nem olyan, mint a kígyóharapás, hogy kapok antiszérumot, és akkor rendbejövök, tehát méregtelenít, de ellenméreg!

2009. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...de nem ellenméreg.

Sry, ez kimaradt.

2009. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Egyébként most léböjt+gyömölcsöcskúra után vagyok, ittam folyamatosan ezt a Pu erh teát, zöldteát, salaktalanító teákat..de ez a tegnapi este eléggé belerondított a dolgokba, és nem tudtam, folytathatom e a teaivászatot, de szerintem akkor várok vele még 1-2 napot.
2009. febr. 7. 11:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előző válaszolónak, azonban lehet kapni egy teakeveréket, ami detoxikáló teakeverék, és kifejezetten másnaposságra van. Én a DM-ben látta ilyet! Azt biztos szabad inni, de nem úgy méregtelenít, mint pl egy csalántea.
2009. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!