Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Asztmások, nem vagytok mostaná...

Asztmások, nem vagytok mostanában sokkal rosszabbul?

Figyelt kérdés

Kicsit meghűlök, és már olyan rosszul vagyok, mintha nem is akarnék jobban lenni. Folyamatos marad a nehézlégzés, na nem úgy, hogy megfulladok, de hiába veszem be a gyógyszert, annyival jobb csak, hogy élek...

Pedig már tök jól nyugiban volt...


2011. jan. 31. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a megfázás és ez a párás idő egyetlen asztmásnak sem tesz jót. Nálam is előfordul sokszor, hogy egy-egy betegség után csak egy szteroidos kúra hoz helyre. Utána viszont hónapokig jól vagyok (vagyis szinten vagyok). Vannak ugyan néha nehéz légzéseim, de ezt a szokásos gyógyszerek rendbe teszik.

Hány éves vagy?

2011. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

30 éves vagyok...tegnap 3 féle gyógyszert szedtem be mire jól lettem..Bricanyl, Pulmicort, Ventolin és a Calcimusc-ot ittam meg. Még éjjel is rosszul voltam, de ma már jobb...persze még szoptatok, szóval ez a sok gyógyszer nem tesz jót, de jobb mintha megfulladnék...és asszem még vmi köptetőre is szükségem lesz. Úgy utálom....

És Te hány éves vagy?

2011. febr. 1. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már jóval idősebb vagyok, 53 éves. De gyerekkorom óta asztmás. Érdekes, hogy az első szülés után szinte teljesen jól voltam, viszont a második gyerek születése után annyira rosszul voltam, hogy a kicsi sokszor alig ismert meg annyi időt töltöttem kórházban. Évekig szteroidokat kaptam, ami teljesen tönkre tette a csontjaimat, és sok minden mást. Viszont kb. 40 éves koromtól fokozatosan javult az állapotom. Most már én is csak pulmicortot szedek meg betaloc sprayt és nagyon jól el vagyok. Persze egy-egy súlyosabb megfázás padlóra tesz, ilyenkor kb. egy hetes intenziv szteroid kúra (ez általában napi infúziót jelent, amivel még kórházba sem kell befeküdnöm) teljesen rendbe tesz, és utána megint jól vagyok. Sajnos neked a baba miatt én sem javasolnám a nagyobb dózisokat.

Veled egyidős koromban én is azt mondtam, hogy vagy a gyógyszer vagy meghalok. Nem igazán volt választási lehetőség. Ezt csak az tudja felfogni, aki valaha is átélt egy fulladásos rohamot. A családtagjaim sokszor kétségbe esve álltak körülöttem, hogy mit tudnak segiteni, de sajnos semmit. Borzasztó mikor szabályosan fáj a levegővétel.

A spraykkel vigyázz, mert ha túl sokat használsz megviseli a szivedet is. Nekem az orvos egyből antibiotikumot ir fel már a betegség kezdetén.

Jobbulást kivánok

2011. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves utoljára válaszoló, elnézést, kaptál egy nem hasznosat véletlen!!!
2011. febr. 1. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond! Nem a pontok miatt válaszoltam:)
2011. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom! Csak rajtam kívül még ketten tolonganak a gépnél és lökdösnek:-D és így sikerült.

Még egy kérdés, ha tudsz kérlek válaszolj! A szteroidos spray-k használata van befolyással a fogyókúrámra?

2011. febr. 2. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden steriodnak viz visszatartó hatása van. Magadon nehezen veszed észre, de ha sok steroidot használsz, akkor az arcod kerekebb lesz, és ettől persze kövérebbnek is látszol. De magát a fogyókúrát nem befolyásolja.
2011. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!