Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van székrekedésem? Mit...

Miért van székrekedésem? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Egy átlagos napom: reggel 5:50kor kelek (nem tudok kakilni...) elmegyek suliba, általában akkor már beindul a bélműködésem és ha hazaérek tudok is:D de ha nem, akkor X napig (3-5 napig) nem tudok wcre menni. és teleeszem magam mert attól hátha kijön, de egyszerűen nem... és olyan rossz érzés így..."megnő" vagy más szóval felpuffad a hasam :( Mit csináljak?
2009. febr. 10. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Igyál több folyadékot...attól is lehet székrekedésed ha nem iszol eleget :S de a hashajtót is kiprobálhatod iylenkor hátha az segítene
2009. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van, akinek rendszeresen hetente van széklete, ha ez nálad mindig is így volt, akkor normális a dolog. Ha zavar, a széklet rendezése megoldható különféle praktikákkal: magas rosttartalmú ételek (rostos gyümölcsök/gyümölcslevek, zöldségek), tej, kávé, sok folyadék, de legfőképp sok mozgás. Ha ezek nem válnak be, jöhet a hashajtó, de csak mértékkel: és az ozmotikus elven működő hashajtó szirupokat javasolnám (Duphalac, Levolac), ezekből szépen ki lehet kisérletezni a szükséges napi dózist.
2009. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a mozgás segít, a sok rosttartalmú étel is. csak néha mind2t elfelejtem... hashajtókat használok olykor...mikor már idegesít h nem tudok wcre menni..
2009. febr. 10. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
NA FIGYU!!! ÉN IS EZZEL SZENVEDEK ÉVEK ÓTA ÉS NAGYON SOK MINDENT KIPRÓBÁLTAM A GUTTALAXTÓL A LEVOLAC..HASHAJTÓ (BÁR ENGEM AZ SEM HAJT MEG:()AMI BEVÁLT ÉS JAVASLOM: A DARMPLFEGE EZ 42 TABLETTA NAPI 2X LEGALÁBBIS NEKEM DE NEKED LEHET ELÉG 1X IS.ÉS AZÉRT JÓ M ENYHE HASHAJTÓ HATÁSÚ, GYÓGYSZERNEK NEM MINÖSÜLŐ GYÓGYHATÁSÚ KÉSZÍTMÉNY.ÉN MOST AZÓTA ELTUDOK MENNI H "PUHA " A KAKIM:)
2009. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igyál meg napi 2dl kamilla teát. Csak úgy simán, cukor nélkül.
2009. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!