Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet? Stressz vagy...

Mitől lehet? Stressz vagy túlhajszoltság? Vagy valami probléma van a vérnyomásommal és ezért fáj a fejem, kóválygok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20/L vagyok. A vérnyomásom 110-120 között szokott lenni,a pulzusom általában olyan 80 felett egy picivel.A helyzet a következő: január elején lett vége egy majd 3 éves kapcsolatomnak,elköltöztem.Közben egyszerre két szakmát (elektronikai műszerésznek és erősáramú elektrotechnikusnak tanulok) csinálok,plusz egy kiegészítő érettségit.A félévim 4,43 lett,nagyon ráhajtottam...

Ahogy elköltöztem,utána rá másfél héten keresztül fájt a fejem...se fájdalomcsillapító,semmi nem hatott,kiírattam magam egy hétre,és nagy nehezen megszűnt...(persze még most is visszajön.)Vérnyomást is mértek nekem,meg én is magamnak,130 felett járt általában.Utóbbi időben nagyon kevés alkalommal mértek rendes vérnyomást nekem.Feltűnően ingadozó,pl.: volt,hogy 96 volt,aztán meg később felment 137-re.

Feltűnt,hogy az egyensúlyommal is bajban vagyok,sokszor dülöngélek,kóválygok...Szombaton (totál nyugalomban voltam) 144 volt a vérnyomásom,a pulzusom meg 107 volt...halál nyugodt voltam pedig...utána felment 152-re,lepihentem és utána helyre állt,nagyjából.A fejfájás azonban szokott lenni,olyankor zsibog a fejem,abroncsszerűen fáj,és kóválygok tőle..

Sosem voltam vérnyomás problémás,az életem mind magánélet,mind a többi rendeződött,ezért nem értem,még mitől lehet még.

Csak normális válaszokat várok.

Köszönöm


2011. febr. 16. 15:43
 1/1 anonim ***** válasza:
több probléma is lehet, túlhajszoltság, stresszes életmód, de lehet szervi oka is. Ajánlanék egy vérvételt, pajzsmirigyhormont is nézzenek. nekem túlműködik, simán mérek sajnos 70/40-es vérnyomást és 150/90-et is 20 perc eltéréssel. Szóval irány a háziorvos és a labor.
2011. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!