Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ízületi gyulladás látszik a...

Ízületi gyulladás látszik a vérképen?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta fáj a gerincem, váll, nyakam, hátam, derekam, és az összes ízületem változó mértékkel kéz, térd, boka, bordák-szegycsont, és az elmúlt időben már egyre többet is ropog mindenem....volt Rtg, meg Mri, de ott csak némi a korral járó kis kopást, és kis gerincferdülést írtak a papírra, és azt mondták menjek reumatológushoz...

Csináltattam maszek vérképet és vizeletet, és minden normális, a süllyedésem 0, a CRP 0, a reuma faktor 0, húgysav normál, vas normál....így hogy lehet sokízületi gyulladásom???? Az nem kéne, hogy látszódjon a vérképen?


2011. febr. 22. 20:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtetem, hogy 31 éves vagyok, de 70-nek érzem magam.. :(
2011. febr. 22. 20:44
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, látszik. A "CRP" (c reactiv protein) már akkor is megemelkedik, ha egy kis foggyulladásod van.
2011. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És az hogy lehet, hogy akkor nekem egy nagy nulla ez az érték, (ref tartomány 0.0-5) és mégis majd behalok a különböző izületi fájdalomtól...

már gondoltam egy csomó marhaságra is (leukémia, stb) de annak is igen csak látszódnia kéne a vérképen.....az orvos meg felírt gyulladás csökkentőt....de akkor mindek szedjem, ha semmi gyulladás nincs a véképemen....csak, hogy a gyomrom is hazavágjam?

2011. febr. 22. 20:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Az aminósavnak, és a húgysavnak kellene emelkedettnek lennie még.

A derékfájással, hátfájással, a felsőbbrendű énünk üzeni, hogy "kettétörik", akkora terhelés nehezedik rá. A stresszt kell kiiktatni az életedből.

2011. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát az SE húgysav az 375 (ref: 200-416) az amminosav nem tudom melyik, hogy van rövidítve....

A stresszt is mondták persze, de nem stresszelek, van melóm, van párom, annyi stressz jut mint mindenki másnak....csak az egészségem nem jó....

2011. febr. 22. 21:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak olyan gyulladásos betegségek amiket a rutin labor nem mutat ki. Speciális vizsgálatok kellenek. Majd a reumatológus vagy egy immunológus fog tudni deríteni.
2011. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat....esetleg egészség ügyben dolgozol? Van ötleted mit kéne megemlítenem a reumatológusnak, mielőtt csak "elzavar", hogy mozogjak többet.....
2011. febr. 23. 07:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én gyógymasszőr vagyok, és természetesen masszőrfejjel gondolkodom az ilyesmiről. A leleteid szerint nincs semmi szervi elváltozás a háttérben, ilyenkor nekem a masszázs jut eszembe először. Vagy a klasszikus svédmasszázs, amelynek görcsoldó, fájdalomcsillapító, keringésjavító, izomerősítő hatása van, vagy pedig a thai masszázs, ami rengeteg nyújtást, kimozgatást tartalmaz, és kifejezetten az ízületekre van hatással (mind a kettőben tudok segíteni). A te eseted masszázs szempontjából annyiban "szerencsésnek" látszik, hogy a jelek szerint nincs kontraindikációja.

2011. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Azt tegyük hozzá, hogy a mozgás tényleg nagyon fontos! A másik meg, hogy a megfelelő folyadékfogyasztás is. Ha nem iszol eleget, az gondot okozhat, mivel az ízületek kenőanyaga ebből származik.
2011. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ....inni próbálok sokat inni, bár nehezen megy...

A masszázs biztos jó, régen jártam is heti 2 alkalommal, de ez most valahogy olyan rossz....egész nap fáradt vagyok, gyenge, fogytam 5kg-t, és már reggel nagyon fáj mindenem...otthon próbálok mozogni, de valami azt sugallja, hogy ennyi idősen sok ez a probléma, valami betegség nélkül...persze nem akarom magamba beszélni a dolgot, de a magyar egészségügy tudjuk hol tart és félek, hogy valami olyan nyűgöm van amit jobb lenne előbb kideríteni, mint később mikor már éppen hogy csak szinten tartani lehet!

2011. febr. 23. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!