Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A párom sokat cigizik, összevi...

A párom sokat cigizik, összevissza, szinte alig eszik, rengeteget idegeskedik. Kb 1 hete fáj a gyomra, de úgy h nagyon kínlódik. Mi lehet vele és mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Ez azzal kezdődött, h pizzát forrón és gyorsan ette, sztem a tésztája sem volt rendesen megsülve, nemtom ez mit csinálhatott. Ma már majdnem el is ájult, mert annyira éhes volt.
2009. febr. 18. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyomoridege van a parodnak, ettol faj a gyomra, nem a forro pizzatol.

Nagyon veszelyes dolog, lenyeli a problemait, az ideget, ettol van a fajdalma.

Probaljon nyugodtabb eletet elni, mert jon a gyomorfekely, es a meg komolyabb problemak, most mast nem irok. A cigirol nyilvan szokjon le, es naponta 1-szer fott etelt egyen, a tobbi etkezesre ehet hideget.

2009. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha a tészta nem volt rendesen átsülve orvoshoz vele!


A frissen kiszedett pizzatészta még kelhet a gyomorban, ez súlyos következményekkel járhat!

És nem kifogás, hogy nem tud enni szoktasd le erről, te meg csinálj neki szendvicseket!Mégiscsak egészségesebb, mint ez!

2009. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is gyomorideg. Vagy vakbélgyulladás. Háziorvos ad beutalót ha kell.
2009. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

innentől kezdve megyek vele ha tetszik neki ha nem (mert nemszererti ha velevagyok, miközbe a dolgait intézi), ugyanis én meg terhes vagyok, muszáj normálisan étkeznem, ha pedig én rendesen eszem, ő is rendesen fog.mert csak így tudom etetni.

Köszi a gyors válaszokat!!!!!!

2009. febr. 18. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A párod az úgynevezett "A" tipusú személyiség, vékony, ideges, gyakaran "gyomorbajos" külsejűnek titulálják őket. És valóban: nagyon hajlamosak a gyomorfekélyre, és a cigi is erre hajlamosít.


Az a tippem, hogy a párodnak egy szép nagy gyomorfekélye van! A megoldás: első körben háziorvosi beutalóval irány a belgyógyászati-gastroenterológiai szakrendelés, és egy gyomortükrözéssel fel lehet állítani a diagnózist. Ha sejtésem beigazolódik, úgy nagyon hatékony savcsökkentő gyógyszerek állnak rendelkezésre.


Amig orvoshoz nem juttok: igyon a párod sok tejet! A patikában lehet kapni Quamatel minit recept nélkül, abből is vegyen be.


A gyomortükrözés akkor is kötelező, ha a fentiek segítenek, mert lehet a háttérben nagyobb baj is, pl. gyomorrák.

2009. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Először ultrahang.

Lehet epegörcs.Vagyis az epekőnek a jele.

2009. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaaaj de mit mondjak neki h el tudjam vinni orvoshoz, mert most a fejébe vette h normálisan fog enni, az helyrehozza.Nem tudom ez jó ötlet-e.de sztem akkor is elkéne mennie, nem húzni ezt a dolgot.
2009. febr. 18. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyomorfekély is. Az én apám is 13 éves kora (:-O) óta cigizik. Gyakran ideges és fáj is a gyomra. Enni is csak szódabikarbónával (macskafröcssel) tud enni. A fogai is elég rosszak, így még annyira sem tud enni, mint amúgy. Elment az orvoshoz és gyomorfekélyt állapítottak meg nála. Néha vesz be gyógyszert, de nem nagyon foglalkozik vele.
2009. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!