Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sürgős! Mit csináljak? Nagyon...

Sürgős! Mit csináljak? Nagyon fáj a karom, alig tudom mozgatni. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A vállcsúcsból kb. 3-4 cm-re kezdődik, és az egész felkaromat érinti. Arra gyanakszom, hogy eltört vagy megrepedt a csont, vagy esetleg kiugorhatott a vállam? Reumás gyulladásnak lehetnek ilyen tünetei?

Már délelőtt is fájt, de nem ennyire. Orvoshoz csak holnap tudok elmenni, de addig is túl kellene élni az éjszakát. Ha nem mozgatom, csak simán lelógatom, akkor is rossz. (Ezt a szöveget sem én gépelem.)

Mit csináljak vele? Felkötni már próbáltam, nem jött be.

Előre is köszi!


2011. márc. 9. 22:03
 1/5 anonim válasza:
Történt veled ma valami? (pl. elestél,beverted, stb.)
2011. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne ide irogass, hanem menj el orvoshoz.Nem bántásképp mondom.
2011. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
traumatológián szeretettel várnak az ügyeletes kórházban
2011. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kiugrik a vállad az reccsen, és annyira fáj, hogy csak na. A csontrepedés-törés is elég fájdalmas, de nekem pl mikor eltörött, akkor zsibbadt is. Nem lilult be? Milyen pozícióban fáj a legkevésbé? Gyulladás is lehet, túlterhelés, hirtelen mozdulat, stb. miatt.

Azt ajánlom tegyél rá jeges borogatást, és ha van otthon Diclac, vagy Dolobene vagy Diclofenac géled, akkor azt dörzsöld bele - csak finoman. Próbáld meg valahogy rögzíteni, és vegyél be fájdalomcsillapítót.

De ez egy nagyon rossz ötlet, hogy nem mész be még ma ügyeletre. Ha pl. kiugrott, akkor sürgősen helyre kéne rakatni, mert ha egy egész éjszakán át rossz helyen van az ízületi fej, akkor megnyúlnak az ízületi szalagok és izmok, ami azt jelenti, hogy akár műtét is szóba jöhet, pedig az csak a végső eset.

A csontok is elkezdhetnek rosszul összeforrni, megkezdődhet a porcos álízület képződése - ha elcsúsztak. Persze nem 1 éjszaka alatt.

Ha gyulladás, akkor holnap kapsz 1 injekciót és minden happy. :)

2011. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos ma már semmiképp nem tudok elmenni orvoshoz. Nem emlékszem, hogy csináltam volna vele vmit (beütöttem...stb.), kívül nincs is rajta semmilyen sérülés. A leírtak alapján a kiugrást is kizártam, nem reccsent, vagy ilyesmi, egyszerűen csak fáj. Nem hirtelen kezdődött, fokozatosan rosszabbodott a mai nap folyamán.

Lehet, h rosszul mozdultam, és meghúzódott vmi...nem tudom.

Milyen testhelyzet lenne a legjobb éjszakára?

2011. márc. 9. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!