Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kevés a vasam, mi a legrosszab...

Kevés a vasam, mi a legrosszabb ami történhet?

Figyelt kérdés

Decemberben voltam vérvételen, akkor nem mondták meg, hogy nagy baj van. A héten közölte velem a doktor, hogy a véremben talált vas 2,4 és az átlagos 18-22 körüli, azaz az enyém tizedrésze a normálisnak. Mivel már február közepe van, azóta ugye 2x menstruáltam, és nem eszek vastartalmú ételeket (máj, sóska), így ez a szám tovább csökkenhet. Mi lesz, ha eléri a 0-t? Naponta megiszok 1 vastartalmú pezsgőtablettát, az elég? Amit az orvos írt fel vastablettát, nem akarom kiváltani, mert tudom, hogy annyira sz*r íze van, hogy nem vennék be belőle sokat, max 4-5 db-ot. Adjatok tanácsot S.O.S., mert nem akarok kórházban kikötni.

18 éves lány vagyok


2009. febr. 20. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem akarsz kórházban kikötni, akkor igenis vedd be a vastablettát, akármilyen szar íze is van!
2009. febr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A pezsgőtabletta nem jó?
2009. febr. 20. 00:14
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Azért írt fel az orvos vas tablettát, és nem azt amit most akarsz szedni, az valszeg egy nomrál állapot fenntartásához elég, nem annak beállításhoz. Fejezd be a hisztit és nyomd le azt a pár vastablettát. Rossz az íze... Mi vagy te, ovodás?!!
2009. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Csak ismételni tudom az előzőt.

Nem, nem jó a pezsgőtabletta. Az orvos NEM véletlenül írja fel azt, amit felír! Vedd be! Ma az ötéves unokahúgom rendezett hisztit egy rosszízű gyógyszer miatt... De te 18 vagy!

2009. febr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Vashiány miatt pl. vérszegénységet kaphatsz (szerintem már van is neked). A havi vérzés még rátesz erre egy lapáttal. Sürgősen javasolom a vastablettát, mert a kórház baromira lehangoló hely, ha az ember még rosszul is van közben!
2009. febr. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

A vashiány elég cifra dolgokat tud művelni. Keress rá itt a neten pl. a vashiányos anémia, vagy vashiányos vérszegénység kifejezésekre, mivel kérdezted, mit is okozhat.

Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, a pezsgőtabletta max. szinten tartásra jó, azokat az egészséges embereknek találták ki. Nem csak arra kell majd figyelned, hogy pontosan szedd a gyógyszert, amit az ORVOS FELÍRT, hanem a táplálkozásodra is. A vas az egyik legnehezebben felszívódó cucc, egy csomó minden gátolja ezt a folyamatot. (Pl. tej) No, hát csak rajta, vesd bele magad, ha túl leszel az egészen, talán meg is lepődsz, mennyire jobban érzed magad! Gondolj bele, a vasnak nagyon fontos szerepe van a vér oxigénszállításában, az pedig elég fontosnak tűnik, igaz? Kitartást és jó egészséget kívánok!

2009. febr. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem vicc! Komolyan kell venni, tapasztalatból tudom.Ez olyan kevés,hogy az orvosnak el kellett volna küldeni egyéb vizsgálatokra.Javaslom, hogy menj el gastroenterológiára, a családorvostól kérj beutalót. Ő utána néz, mi lehet a baj. Ilyen alacsony szintnél, már komoly bajok jelentkezhetnek.! Javaslom a Humet R-et, addig is. Egyél, májat, májkrémet, a spenótban is van.A családorvos adhat vasinjekciót, az hatásos.Irány: A kivizsgálás!!!
2009. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Neten rákerestem, hogy a vörösbor, borsó, kukorica és a cseresznye is tartalmaz vasat. Egy hónapig iszok naponta 2 dl vörösbort, meg eszek kukoricát (amúgy is imádom), és utána elmegyek vérvételre. A vastablettából is napi 1et kellene szednem (másnak akinek szednie kellett az napi 3at szedett, nekem egyet kellene---hogyis van ez?)

Vasinjekció?

2009. febr. 21. 21:08
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
A vashiánytól intenzív hajhullás is kialakulhat.
2009. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon jó, hogy a táplálkozásra is így odafigyelsz, de értsd meg, ez nem helyettesíti a gyógyszert!
2009. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!