Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez normális vagy pszichológiai...

Ez normális vagy pszichológiai eset?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor,hirtelen rossz kedvem lesz.Elkezdenek rossz gondolataim lenni.Például 2 éve megerőszakoltak,ezen nem tudom magam túl tenni,mostanában egyre többet jut az eszembe.Azt hiszem,ebből kifolyólag jön az egész.Utána azon gondolkodom,hogy a jelenlegi barátom is biztosan csak átvág, és hogy milyen hasztalan,semmirekellő ember vagyok,hogy még csak jogosítványom sincs,érettségim,semmi nyelvvizsgám és semmi pénzem szinte.Szakmát is csak jövőre kapok,ha egyáltalán le tudom tenni a sok lemaradásom miatt.Ilyenkor nagyon padlón vagyok és legszívesebben kifutnék a világból.

4 naponta szinte mindig elsírom magam ugyanezeken a dolgokon.Meg se hallom,ha valaki beszél hozzám,annyira jönnek a negatív gondolatok és csak sírok merev arccal a semmibe.A barátom sem érti sokszor,hogy mi a bajom és igazából én sem.

Akkoriban nem kértem pszichológus segítségét,mert úgy gondoltam,hogy könnyen túl leszek rajta és hogy egy pszichológus amúgy sem tudna semmiben sem segíteni,semmi nem változna...19L


2011. ápr. 28. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Most már viszont nagyon rád férne. Minél tovább húzod, hogy segítséget kérsz, annál rosszabb lesz. Nyugodtan keress pszichológust, jót fog tenni! De ne pszichiátert... mert az még begyógyszerez... neked meg nem az kell, hanem segítség, hogy fel tudd dolgozni ezt a rossz élményt!
2011. ápr. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én úgy tudtam a pszichológus írhat csak fel gyógyszert,pszichiáternek nincs erre jogköre.kérdezőnek:menj orvosnál.páréve énis ettől szenvedtem:rossz partnerkapcsolat-nembíztam benne-negatívan álltam hozzá s megkeserítettem kapcsolatom ezzel,nemvolt csak általános iskolám.mástól függtem anyagilag(férjem).Majd erőt vettem magamon s 2kisgyerek mellett jogsit megcsináltam,leérettségiztem,2szakmát megcsináltam-mert rájöttem mai világba ez nélkülözhetetlen.s most jelentkeztem egyetemre...Vegyél példát rólam,ha nem megy saját erődből megvalósítani kérj pszichológustól segítséget,a család is segít s minden helyrejön.
2011. ápr. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
második: a pszichológus nem orvos, így nem írhat fel gyógyszert ellenben a pszichiáterrel, aki orvos
2011. ápr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!