Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a teendő, ha a kullancs...

Mi a teendő, ha a kullancs feje beszakadt?

Figyelt kérdés

A térdhajlatomban volt, nem értem el. Megkértem a párom hogy szedje ki, és persze rögtön szétrobbantotta... és ott van még a kis fekete pötty, gondolom az a feje :S

Nem bírom kiszedni, mit kell ilyenkor tenni?


2011. máj. 29. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én helyedben ordítoznék sikítoznék rohangálnék, és a temetésemre készülnék,mert nagyon félek ezektől a kis állatoktól. Orvoshoz biztos, hogy elmennék.


Egyik ismerősömbe nem rég belement egy ilyen, kiszedték, de 3 napra rá teljesen vége lett nem bírt felkelni, lázas volt. Orvos adott neki valami szurit.

2011. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát ordítozni nem ordítozok, de elég rosszul vagyok :D

Akkor azt hiszem holnap inkább elmegyek a dokihoz :/

Köszi a választ :)

2011. máj. 29. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
A helyedbe mennék az ügyeletre!!! Mondjuk ha bennem van egy akkor alapból ott vetettem ki:D Fő a biztonság....mondjuk ilyenkor nem szoktak kedvelni az ügyeleten...-.-"
2011. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kullancs feje beleszakad a sebbe, általában 1-2 napon belül magától kilökődik,nem kell vele semmit csinálni,pánikolni meg pláne nem...Csakis akkor kell orvoshoz fordulni, hogyha a beszakadt fej körüli terület elkezd körben pirosodni,és a piros folt akár pénzérme nagyságúra is megnő,mert az utalhat arra,hogy a kullancs fertőzött volt,és abban az esetben szükséges az orvosi beavatkozás.


Ha viszont csak bent van a feje a sebben,de sem erős pirosodást,sem fájdalmat,sem egyéb rendellenes dolgot nem észlelsz,akkor teljesen fölösleges orvoshoz rohanni,úgyis közlik veled,hogy menj haza és várj,mert magától ki fog lökődni.

2011. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sine.lacrimna ***** válasza:
100%

az utolsó válaszoló biztosan egészségügyis és gyönyörűen leírta a teendőket.

Semmi mást nem kell tenned csak amit ő írt.

Pánikolni meg végképp nem kell.

Ja, még annyit hogy a Lyme kór gyógyszeresen kezelhető!!Attól sem kell beszarni.

2011. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nem vagyok beszarva, csak feltettem egy kézenfekvő kérdést.

A kedves "egészségügyisekről" pedig megvan a véleményem, mivel 1éve szenvedek kezeletlen allergiától, és 2 hónapja tele vagyok nyirokcsomókkal, amiknek még mindig nincs meg az oka.

2011. máj. 29. 15:13
 7/12 sine.lacrimna ***** válasza:
62%

kedves kérdező!

Amint látod vannak kedves segítőkész egészségügyisek is akik az olyan tudatlan embereknek is SZIVÉLYES hangnemben válaszolnak mint Te.

A neveletlenségre nincs gyógyszer.

2011. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sine.lacrimna ***** válasza:
75%
még jó hogy tele vagy nyirokcsomókkal, az lenne a baj ha nem:-))
2011. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Majd ha a bőrgyógyász SZÍVÉLYESEN nem küld a p.ba, mert nem váltottam költözésnél háziorvost, ő a saját körzetébe utalt be, és a drága meg nem volt hajlandó ellátni mert nem tartozom a kerületbe, és ha nem járok végig már 3 orvost, hogy kiderítsék mitől vannak 2-3 centis!!! megduzzadt nyirokcsomók a nyakamon s az állkapcsom alatt, majd én sem leszek ilyen tuskó. Merthogy szívrohamot mindegyik tudott kapni hogy mitől vannak ezek, de az okát még senki nem fejtette meg.

Arról meg nem is beszélek, hogy apámat jóindulatú daganattal nyírták ki... szóval azt hiszem, nem kel hogy imádjam az orvosokat.

2011. máj. 29. 16:19
 10/12 sine.lacrimna ***** válasza:
76%

és az itt tanácsot adó egészségügyiseknek ehhez mi köze?????????????

Ezért vagy tuskó mindenkivel?

2011. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!