Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kb egy hete kezdődött torokfáj...

Kb egy hete kezdődött torokfájással, orrdugulással. Később hőemelkedés, végtagfájdalmak, fejfájás. Ez is az influenza velejárója?

Figyelt kérdés
Orvos szerint nem kell gyógyszer, csak pihenés, sok mézes-citromos tea. Ma már rettenetesen fáj a fejem, szédelgek, nincs étvágyam, de a többi tünet nagyjából elmúlt. Biztosan nem kellett volna gyógyszer?
2009. márc. 21. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Felesleges a gyógyszer,a szervezeted is le tudja győzni a betegséget.
2009. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

előző válaszolóhoz: nem "felesleges" a gyógyszer, mert ezzel azt sugallod, hogy lehetne, de nincs szükség rá, mert megy anélkül is.

valójában a vírusos betegségekre NINCS gyógyszer. nem influenzád van, hanem a rhinovírust látod vendégül, ami köznyelvben a nátha, megfázás. (és a nevével ellentétben nem azért van, mert hidegben voltál, hanem fertőzést kaptál)

A tüneteket enyhítheted: neocitrannal pl.

sajnos számítanod kell rá, hogy köhögni is elkezdesz 1-2 napon belül.

2009. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kedden betegedtem le. Valószínűleg influenza. Nekem is azt mondták, hogy nem kell gyógyszer. Igyál sok hagymahéj teát mézzel, ez a leghatásosabb.
2009. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha nincs magas lázad, nem influenza.

második válaszoló

2009. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!