Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az baj, ha magas a vörösvértes...

Az baj, ha magas a vörösvértest süllyedés a vérkép vizsgálat alapján?

Figyelt kérdés
Az mit jelent?
2011. jún. 15. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Mitől lehet magasabb, és mit tegyünk, hogy csökkentsük?

A süllyedés értéke magasabb lehet a következő állapotokban: fertőző betegségek, gyulladás, rosszindulatú daganatok, súlyos vérszegénység, vesebetegség, pajzsmirigy túlműködés.


Elsősorban egyébként valamilyen gyulladás, bakteriális, vagy vírusos fertőzés kapcsán emelkedik...de persze attól függ mivel kapcsolatban vizsgálnak!

2011. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Terhességi vérvétel:-)))
2011. jún. 15. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Terhességnél a vérszegénység miatt is lehet, de szerintem a Dokid úgyis mondaná, ha probléma lenne, és gondolom nem kiugróan magas az érték!

Valószínű nincs probléma vele, ne izgulj!

2011. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Terhességnél alapból magasabb a vvt süllyedés.
2011. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az utóbbi is igaz, így nincs ok pánikra! :D

[link]

2011. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem rutin vérvételen, minden különösebb ok nélkül volt 1-10 referenciaértéknél 23-as.

Vérszegénység dob rajta, illetve ha nem ittál sokat előtte, úgyhogy ne aggódd túl, ha nem mondtak, hogy valami oka van, ami nem jó.

2011. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jah, jól van, köszönöm. még nem látta doki az eredményt, most hoztam el a laborból.
2011. jún. 15. 15:46
 8/9 A kérdező kommentje:
túl sok dr. house-t nézek, játszom a doktorosdit...haha
2011. jún. 15. 15:46
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem 1-10 állományban lett 63 de hogy mi ez azt nem tudom még nem voltam dokinál a lelettel, majd kiugrik a szeme maximum.
2013. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!