Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos elalvás ellen?

Folyamatos elalvás ellen?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok folyamatosan elalszok, elkések, már problémáim vannak a mulasztott órák számával, egyre komolyabb a dolog de így sem tudok felkelni. Szedek vitamint, riktán, de sportolok, éjfél körül fekszem le, sose később.
2009. márc. 28. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Az éjfél előtti alvás a pihentető, próbálj legalább egy órával hamarabb lefeküdni.
2009. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

az lenne a jó megoldás, ha vennék újra egy órát, ami mint a legenda vagyokban csipogással mutatná, hogy mikor van takarodó...

kösz, megpróbálom éjfél előtt

2009. márc. 28. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig elalszok. Én voltam vele dokinál. Szerintük a depim a bibi.
2009. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Sokkal egyszerűbb lenne a kérdésfeltevés helyett elmenni, és venni egy órát...
2009. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ha lenne rá pénzem :D 18 évesen még tanulok, anyámék meg hát... konkrétan aprópénzt se nagyon adnak, bajban vagyunk. de a telefonom kelt minden reggel, viszont most jön a névnapom, ki fogok harcolni egy jó órát kis digitális csíkkal az ébresztés miatt
2009. márc. 28. 16:10
 6/10 anonim ***** válasza:

A lányom is így volt. Mikor látászavara is lett, akkor csináltak vérképet. A vas 6-20 helyett 2,2 volt. Kissé" vérszegény volt. Fázott is. Egy hónapja szedi a vasat, most már csak úgy pattan fel reggel. És melege van. Addig 3 paplannal aludt, most egyel. Jobb a szine is.

Pedig már o.fő-it kapott a késésekért.

Egy barátnőnknek ritka betegsége van, a legváratlanabb helyeken elalszik.

Nekem volt depresszióm, akkor 2-kor felébredtem, 4-ig forgolódtam, reggel nem tudtam felkelni.

Azért írom ezeket, hogy talán elsétálhatnál a dokihoz, hátha valami egészségi háttere van. Felesleges szenvedned, és gyűjtened a késéseket.

Főleg ha amúgy is fáradékony vagy. Talán ásványi anyag kell, vagy más vitamin. Magában az nem elég, friss gyümölcs, friss levegő is kell.

Szerintem érdemes elmenned. Pihentető alvás folyamatosan csak úgy lehetséges, főleg ebben a korban, ha éjfél előtt is alszol. A melatonin termelődés miatt. A regenerálódás , az idegrendszer is igénylik az éjfél előtti alvást. És lehetőleg ne számítógépezés előzze meg, inkább séta a friss levegőn. Próbáld meg egy hétig! Ha ennyit kibírsz, Utána könnyebb.

2009. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ezeket megtetted, és lefekszel 10-kor, akkor is úgy feküdj le, hogy elgondolod az éjszakádat félóráról fél órára, s elképzeled, hogy 6-kor felébredsz.Akkor azonnal kelj fel, ne szundizz! Ezt megszokod, s akkor ébredsz, mikor akarsz. Ha fél négyre állítod be magad, 3:29-kor fel fogsz ébredni. Legalább 8 óra alvásra szükséged van, mindegy mit mondanak a többiek. (biztos alszanak délután, vagy hétvégén) Van akinek 9-10 óra kell.

egészséges ember magától ébred, ha ki tudja pihenni magát.

Egy ébresztőóra 270 ft a 100 ft-osban. Ha siet, utánaállítod.

2009. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérd meg anyudat, hogy fél tízkor zavarjon! el fürdeni. El fogja vállalni! A bőröd is szebb lesz.
2009. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tehát szundit hanyagoljam, oké, ez biztosan be fog jönni, általában emiatt kések el. egy ideje nem sportolok, volt egy kis balesetem és pihentetnem kellett a testem, viszont szedek vitamint, napi 2-őt a normál adagból egy hete, kicsit jobban érzem magam azóta, sőt, általában fel is tudok kelni. Ma volt egy nagyon parás eset. És ezzel talán pont ma léptem túl azt a határt amivel (ha nem lenne ilyen elnéző tanárom) évetismételtetnének
2009. márc. 28. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Megoldás: este 10-f11kor lefeküdni. reggel f7kor olyan frissen ébredsz, mintha újjászülettél volna.

régebben hajnalban feküdtem, így én is rendszeresen elaludtam, az egyetemen már az első 3 hétben ellőttem az összes hiányzási lehetőségemet azokból a tárgyaimból, amikor 8kor kezdődtek. de amióta átszoktam a korai fekvésre, simán felkelek.

2009. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!