Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges, hogy a rendszertel...

Lehetséges, hogy a rendszertelen menstruáció okoz ilyet? Kifejtem lentebb.

Figyelt kérdés

Tavaly kezdődött ez az érzés, ami azóta nagyon gyakran előjön. Már elég régóta rendszertelen a menstruációm, de eddig még belefértem a normális időszakba. Tavaly volt rá példa (ez már tudom, hogy nem normális) 3 hónapot késett (nem állt fent terhesség gyanúja), közben kórházba kerültem epekövességgel (epehólyag gyulladással), ott természetesen tömtek a gyógyszerekkel, közben éreztem, hogy végre meg fog jönni. Meg is jött. Viszont már ott a kórházban rámtört egy rossz érzés, ami abból állt hogy:

- nem mondhatnám szédülésnek, inkább úgy összezavarodott a szemem előtt a világ

- hőhullámaim voltak (tudom, ez tipikus a menzeszkor)

- nyomott a fejem teteje (ez már nem jellemző)

- azóta ájulás-érzetem is szokott lenni

- "bizonytalan" a fejem

- gyengeség (nem minden esetben)

De ami a legidegesítőbb, ami igazán megnehezíti a mindennapjaimat, az a fejemben történő dolgok/érzések (Amiket fent írtam.)

Vérnyomásommal nincs baj. Mert úgy olvastam, ha ingadozik, vagy leszalad, akkor jellemző ez az ájulás érzet is.

Lelkileg elég labilis vagyok egy ideje, sok a változás az életemben, nem éppen vagyok nyugodt. Mikor nem figyelek magamra, nem érzem. Ezért aztán felírattam a házorvosommal Xanaxot (0.25 mg), szedem, azóta mondjuk lényegesen könnyebb.

Örülnék, ha valaki, aki már volt már hasonló helyzetben, válaszolna.

.. és légy szi, ne azzal jöjjetek, hogy orvos.., épp eleget jártam már oda.

Szóval a kérdés: lehetséges az, hogy akkor, ott a kórházban bekavartak (menstruációmban)a gyógyszerekkel? Vagy ez inkább psyhés?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. júl. 12. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A menstruációt nem tudom, de a többi tünet az pánikbetegségre utal!!! Nekem a pszichiáter 2*2 dl citromfűteát(idegerősítő) és 2*1 Magneb6-ot írt fel!!! És elég jó!!! Ez mind recept nélkül, orvosi felügyelet nélkül szedhető!!!

[link]

2011. júl. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd. Ha a menstruáció rendszertelen, az nőgyógyászati kivizsgálást igényel. Ez nem úgy megy, hogy "belefértél" a normálisba. Van egy normálisnak tekintett tartomány, de ettől a még a rendszertelenséget okozhatják nagyon csúnya nőgyógyászati betegségek. Akkor normális, ha nem találnak semmi bajt, és mégis X napra jön meg.

Normálisnak tekinthető pl., ha MINDEN hónapban 33-35 napos ciklusaid vannak. Nem normális viszont, ha egyik hónapban 26 napra jön meg, másik hónapban 38, a hamadikban 29, pedig egyenkén mind benne van a "normálisnak" tekintett tartományban.

A leírt tünetek pedig egyáltalán nem normálisak.

Úgyhogy sürgősen keress először egy nőgyógyászt, aki rendbe hoz, és ha nem múlnak a tüneteid, akkor egy pszichiátert, mert őszintén szólva amiket felsoroltál, azok inkább kezdődő pánikbetegségre utalnak. Ezen a Xanax nem segít, még ront is, elég felelőtlenség volt a háziorvosodtól, hogy felírta mindenféle vizsgálat nélkül.

Minden esetre a két dolognak nem igazán van köze egymáshoz (menzesz és rosszullétek).

2011. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nézd! Voltam már emiatt nőgyógyásznál, és nem találtak semmit. Fogamzásgátlót ajánlott, de azt meg én nem szeretném. A "normális" tudom mit jelent, tisztában vagyok azzal, hogy mi az egészséges és mi férhet bele. 26 éves vagyok, illő képben lennem. Nálam késik, nem pedig egyszer előbb, másszor később. Ez nem állandóan, csak vannak időszakok, aztán magától beáll.

A háziorvosomról én is tudom, hogy nem volt okos dolog, hogy minden kérdés nélkül felírta, de én már szedtem ilyesmit, kénytelen voltam (akkor nem ilyen panaszom volt), és mint írtam, érzem, hogy jobb tőle, csak nem 100%-os.

Pánikbetegség? Igen, erre én is gondoltam már, csak ez nem egyik percről a másikra alakul ki. Tudom, mert van olyan ismerősöm (rokonom is). De még ha az is, szeretném egyedül leküzdeni (igaz, ott van a Xanax), de ha orvoshoz fordulnék, az már nem csak egy mezei Xanaxot írna fel.

No, mindenesetre várom a további válaszokat, az eddigieket pedig nagyon köszönöm. Nem is reméltem, hogy ilyen gyorsak lesztek! :)

U.i.: a menzesz jár ilyen tünetekkel is, csak ez ritka. Gondoljuk csak a terhességre. Ott is mik a jellemző tünetek: szédülés, gyengeség, stb...) Tudom, olyankor nagy változás megy végbe a nő testében, de ha nem rendszeres a menzesz, az is nagyon kihat mindenünkre (immunrendszer, idegrendszer). Ezért is mertem összefüggésbe hozni a kettőt. Annál is inkább azért, mert egy időre tehetem. Jaaa.. és, ha rendesen megjön, ahogy az meg van írva, akkor ezek a panaszok sincsenek, vagy legalábbis nem tűnt még fel. Tudom, nehéz eset vagyok. :)

2011. júl. 12. 10:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Tuncyy! Neked is ilyen panaszaid voltak/vannak?
2011. júl. 12. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen ilyenek, plusz társul hozzá halálfélelem, meg az évek során kialakult extrasystolia(szívritmuszavar), én is magamtól szerettem volna leküzdeni,de 4-5 éve nem sikerül és idáig fajult, pénteken voltam pszichiáternél, akkor mondta ezeket a megoldásokat!!!
2011. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tuncyy! Azt mondod (remélem nem baj, hogy letegeztelek), hogy ezek hatásosak? Akkor ezek szerint idegrendszeri eredetű a dolog.. jól gondolom? Egyébként Te egyből pszichológushoz/pszichiáterhez mentél, vagy előtte voltak egyéb más vizsgálatok is? A korodat még megmondanád? Köszi!
2011. júl. 12. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:
24 vagyok, nekem 4-5 éve van pánikbetegségem. Amikor elkezdődött elküldtek vérvételre, szívultrahangra, ekg-ra, de semmit nem találtak, tehát pánikbetegség, ja volt egy minimális vashiányom, de ebből a szempontból lényegtelen. Aztán az egyik orvos mondta szedjek Magneb6-ot, egy darabig jól voltam, aztán rendszertelenül szedtem, szívritmuszavarom lett a pániktól mostanában, arra kapok Betalocot, a pánikra, meg amit leírtam és eléggé hatásosnak bizonyult, bár még előjönnek a tünetek, de még csak péntek óta szedem, szóval javulni fog!!! Meg ha nagyon pánikolnék, akkor vehetek be Valeriánát, recept nélkül kapható, de még nem volt rá szükség!!!
2011. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Kicsit azért megnyugodtam, hogy nem csak én érzek ilyesmiket ennyi idősen. Nagyon sajnálom, hogy Neked (Tuncyy) is vannak ilyen problémáid. Kívánom, hogy mielőbb rendeződjön.

Ugyanakkor kicsit továbbra is bizonytalan vagyok, mert nekem (hála az égnek) nincs halálfélelmem, meg ehhez hasonlók, meg nem igazán mondhatnám, hogy pánikérzés fogna el (gondolom jó ez a szó rá, mivel a neve is ez ennek a betegségnek).

No, mindenesetre kipróbálom az általad javasoltakat, remélem nekem is csak javamra válik.

2011. júl. 12. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!