Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet bajom a sok éjszakázástó...

Lehet bajom a sok éjszakázástól? Elsősorban hosszútávú hatásaira gondolok (pl magas vérnyomás) Havi 9-11 napot dolgozok éjszaka (18-06)! 23 éves vagyok és félek hogy ha nem is most de a jövőben akár idősebb koromban ez még problémákat fog okozni.

Figyelt kérdés
Mennyi ideig lehet ezt csinálni testi-lelki károsodás nélkül? Ti vállalnátok éjszakai munkát, ha igen mennyit??
2011. júl. 18. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, mennyi idő után okoz problémát, de okoz. Keress a neten erre vonatkozó kutatásokat. Elhízást biztosan okoz, erre emlékszem.
2011. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen az ember még sokat kibír...én is így voltam vele, de már nem vállalnék éjszakát, mert érzem, nem bírnám /36L/

Akinek magas a vérnyomása eleve nem ajánlott az éjszakai műszak. Az idegeknek sem tesz jót. Embere válogatja. Sokan így dolgoznak több évtizeden keresztül és semmi bajuk, mások egy-két átvirrasztott/átdolgozott/ éjszaka után hetekig nem tudja magát kipihenni.

2011. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Aki éjszaka dolgozik annak főleg szüksége lenne D-vitamin utánpótlásra.Hiányában egy idő után kedvetlenebbek lehetünk,a depressziónál is szerepet játszhat,a többi hiánybetegségről nem is beszélve.
2011. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Meghízhat? Én sose voltam olyan sovány, mint mikor éjjel dolgoztam...
2011. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is sovány vagyok, pont az éjszakázástól fogytam tehát a hizásnak még örülnék is az pozitiv mellékhatás lenne. De attól félek maradandó károkat okoz a szervezetben.
2011. júl. 18. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
hogy okozna már?
2016. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Okoz károkat de nagyon sok függ alkati dolgoktol, azt ertem ezalatt, hogy nagyrészt egyéni érzékenység függvénye. Van aki hatekonyan ellensúlyozza a káros hatásait és vígan nyugdijba megy pár évtized után más meg sajnos tönkremehet évek alatt..

Magas vernyomas az az ami szinte boritekolhato. Sok ismerősöm és apam dogozik 20-30 eéve három műszakban és mindnek magas a vernyomasa. Mondjuk öreganyamnak is az volt pedig ő sose ejszakázott..örökletes is de ha van hajlamod akkor ez kihozza..az életmódtól és a taplalkozastol is nagyon sok függ

2016. szept. 24. 11:02
 8/10 anonim válasza:
41%
Én 15 évig dolgoztam így, egészen fiatal koromtól kezdve. Évek óta szerettem volna kiszállni, ami úgy néz ki szerencsére sikerült is ősz óta. Senkinek nem ajánlom, borzalmasan öregít, és nem feltétlen külsőleg, hanem lelkileg és idegileg. Én is csak azóta tudok hízni, mióta nem csinálom. Azóta kb. 7-8 kg fel is jött végre, és sokkal jobban érzem magam a bőrömben.
2017. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Elég xar lehet amikor fiatal emberek azon keseregnek milyen károkat okoz az éjszakai munka, milyen károkat okozna? Miert okozna károkat? Ertelmetlen a kérdés!! Haláltol félsz? Vagy miert tesznek fel emberek ilyen kérdéseket? 30 évig dolgoztam vagyonőrként! a gyenge idegzetű emberek mint a kérdező valószinüleg a nappali munkatól is tönkre menne mert alapból benne van ez a hipohonder aggodás! Mi lesz jaj éjjel nem alszom meghalok 10 év múlva.. Katona voltál már? Ott komolyabb dolgok történnek ám! Ja te nem voltál, meg is látszik a kérdésen, ezt a laktanyában elsütotted volna te lettél volna az év bohóca!
2018. szept. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
Kevesebbet kellene bújni az internetet és talán nem mindent elhinni amit ott leirnak mert az nem biztos, hogy úgy is van.. Ha gyenge idegzetű vagy, vagy félelmek vannak benned ilyen jelentéktelen dolgok miatt vállalj nappali könnyű munkát, legyél már Férfi!
2018. szept. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!