Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudtok-e olyan tablettát/csepp...

Tudtok-e olyan tablettát/cseppet/akármit, ami minden, felnőtt ember számára szükséges vitamint, ásványi anyagot, egyebet a napi szükséglet 100%-ában tartalmaz?

Figyelt kérdés
Tehát 1 vmit keresnék, ami mellé nem kellene semmi mást pluszban szedni, és -pajzsmirigy gyulladás miatt-nem tartalmaz jódot! Remélem, nem bonyolítottam túl a kérdést.
2009. ápr. 3. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem ilyen nincs. Vannak komplex készítmények, de azok sem tartalmaznak minden anyagot, és nem mindenből a 100 %-ot. Ezen kívül a napi szükségletet nem is olyan egyszerű kiszámítani. függ a testsúlytól, a nemtől, a test összetételétő (csontok, izom, zsír aránya) az anyagcsere sbességétől, a máj állapotától, a vérkeringéstől, a hormonháztartástól.....stb.
2009. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És akkor olyan, ami egy általános multivitamin, jód nélkül-vagy minimálissal?
2009. ápr. 3. 21:03
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Hát,az én pezsgőtablettámon azt írja,h 9 vitamint és ásványi anyagot tartalmaz 100 százalékban felnőttnek 1 tabletta.DM-ben vettem, Das gesunde Plus márka,Multivitamin+Mineral,ezt írja rajta nagyban (német).
2009. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Bemész egy drogériába és megkérdezed és kiolvasod.Vagy beírod a táplékkiegészítők nevét a google.hu-ba és elolvasod és utána veszed meg
2009. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

[link]


ez a ma létező legjobb multivitamin készítmény ár/értéka rányban, azonban ez is tartalmaz 75 µg jódot sajnos..

2009. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadótól kérdezném, hogy ez a kapszula akkor is jó, ha én történetesen nő vagyok, nem edzem-legalábbis nem olyan mértékben-, és lassan gyermeket szeretnénk?
2009. ápr. 3. 22:55
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Az animal pak sokkal jobb akkor már, ha azt a kategóriát nézzük de mindegy.


Kérdező, neked a women's performance-ot ajánlom a biotech usa-tól, vagy a women's ultra mega multivitamint, biotech. Keress rá googleban, ez direkt nőknek van, némelyik vitaminból ne ijedj meg, hogy 3000% van benne, mert az RDA kiszámításánál kábé egy hangyát vehettek alapul.

Ezek kifejezetten nőknek vannak, ilyen-olyan áfonya meg gyümölcs hatóanyagai is benne vannak, körmökre, hajra, húgyutakra ;). A kettő közül valamelyikben biztos, bár az is elképzelhető, hogy mindkettőben van folsav is, ami a terhességnél is jól jön. :)

2009. ápr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Én vagyok az akitől kérdezted.


Én 20 éves férfi vagyok, de lassan 3 éve szedem a Multi-X-et, és azóta nem voltam beteg.

Jónak biztos hogy jó egy nő számára is, mert sok nőt ismerek aki szedi. Viszont sportolni sportolhatnál mindenképpen szerintem! (u.i.: és figyelj a emgfelelő folyadékbevitelre, 20kgonként 1 liter víz, tehát egy 60 kilós nőnek napi 3 liter)

2009. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves konkrétumokkal válaszolók:)! köszönöm szépen!
2009. ápr. 6. 22:48
 10/14 Nemmegmondtam válasza:
0%

Úgy látom itt is sokan tévesen látják ezt az RDA dolgot...

Gondoljatok bele: Vitaminok és ásványi anyagok javasolt napi bevitele. Nevetséges :) én csakröhögök a gyógyszerreklámokon is, fogalmam sincs, hogy hogy néz ki a patika belülről. Ez az óriási kartell kitalációja az egész. A szervezet nem hülye! Ha káros/ártó dolgot iszol, akkor kihányod. Kitakarítja ami nem kell neki. A felesleges vitaminok is távoznak a vizelettel, amit éppen akkor nem tud hasznosítani. A másik: elengedhetetlen a megfelelő (szerves!)ásványi anyagokban gazdag táplálkozás. A mai savas étkezési szokás mellett sokkal többet kéne bevinni ezekből a létfontosságú elemekből, hogy megkösse a savakat és eltakarítsa a szervezetből. A raktárak feltöltéséről nemis beszélve.

Tehát ennyire óvják, védik az embereket, nehogy túladagolják szegények ezeket. Kösz engem nem kell, azt se hiszem el a gyógyszercégeknek amit kérdeznek...

2011. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!