Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kismama vitaminomba lévő B...

Kismama vitaminomba lévő B vitamin iszonyú étvágyat csinál, mit tegyek nem kéne híznom!?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hánysz esetleg? Vagy miért szedsz vitamint?
2011. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A terhességet megelőző hónapokban ajánlott a szedésük !
2011. aug. 4. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja,értem! Hát akkor nem én vagyok a te embered. Én szedtem csak folsavat. Sőt, az én dokim ellenzi is,ha nincs kóros vitamin hiány ill. hányás. A babám elég szép nagy így is és pedig nagyon jól vagyok!:)

Sajnos nem tudom mit kéne szedned!

2011. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sine.lacrimna ***** válasza:

előtte?Én is csak akkor szedtem már mikor kiderült hogy terhes vagyok.

Ez valami új dolog lehet.

2011. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, mint te: baba még sehol, én pedig már faltam mint egy őrült. Aztán abbahagytam a vitaminszedést, csak a terhesség idején szedtem folsavat. Egészséges lett a babám, a terhesség alatt 13 kg-t híztam, ami később lement.
2011. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nagyon kevés az a forrás, ahonnan valóban hiteles információkhoz juthatna az ember a vitaminokkal kapcsolatban. Ez az a témakör, amit teljes homály fed még mindig, mert bizonyos érdekeltségi körök nem szeretnék ha nagy tömegek tudomására jutnának azok a kutatási eredmények, amelyeknek már közel 40 éve a birtokában van az emberiség, mégsem hallani róluk sehol sem.

Mivel az én munkám a vitaminok ismeretét teljességgel megköveteli, ezért veszem a bátorságot, és elmondok neked egy-két fontos dolgot a vitaminokkal kapcsolatban.

Először is ami a kérdésben is szerepelt: A terhes vitaminban a többféle vitamin és ásványi anyag mellett csekély a C-vitamin aránya, ezért fordulhat elő, hogy növeli az étvágyat. Megfelelő mennyiségű C-vitaminnal ez a probléma kiküszöbölhető. (A megfelelő mennyiség minden embernél más mennyiséget jelent. Egy átlag ember napi C-vitamin szükséglete minimum 1000mg, ettől jócskán eltérhet egy már nagyon beteges, többféle kórral rendelkező ember napi minimum szintje, 10000-30000mg szükséglet is előfordulhat. Ilyenek pl. a rákos betegek, akik intravénásan kapják ezeket a "nagy" adag C-vitamin adagokat, és hamar talpra állnak a hatására.

Itt mondanám el, hogy vitaminokra igen is, nagy-nagy szükség van a mai világban, ahol a mezőgazdaság és az élelmiszeripar tevékenységének köszönhetően a terményeknek már alig van valamennyi tápanyag tartalma.( Ha tudnák az emberek hogy ez mennyire nagy befolyással van az egészségi állapotukra, akkor többen vennék komolyan azokat a javaslatokat, amiket felvilágosult tudósok próbálnak eljuttatni mindenkihez, akik úgy érzik hogy nem teljesen egészségesek, kisebb-nagyobb egészségügyi problémával küzdenek.) Ugyanis az ételeink már több szintetikus vegyületet tartalmaznak mint tápanyagot, és ezt nem úszhatjuk meg büntetlenül. Hiány-állapotok sora sújtja a silány élelmiszereken felnövekvő generációkat, és ez egyre inkább megmutatkozik már a gyerekek körében is.

Nem kívánom tovább bizonygatni a tápanyagok kiegészítésének fontosságát, mindenki döntse el maga hogy mit gondol erről. Egy kismama szervezete többszörösen sínyli meg, ha nem jut elég tápanyaghoz, mert neki a testében, a testéből kell felépíteni egy új életet, és ha maga a leendő anyuka is hiány-állapotban van, akkor hogyan várhatja el, hogy a gyermeke megkapjon minden, a test felépítéséhez szükséges (vitamin, ásványi anyag, nyomelem) létfontosságú anyagot. Úgy gondolom, hogy ez nem is vitatható, ám azért írtam le az előző gondolatokat a termények tápanyagtartalmát illetően, mert ezzel nem nagyon vagyunk tisztában, igazából nem is nagyon hallani ezeket az adatokat, pedig hazai tudósok vizsgálatai szólnak ezekről. Érdekes módon ilyen híreket nem közöl le a TV, egyik csatornán sem hallani olyan vizsgálati eredményekről, amiket a gödöllői Agrártudományi Egyetem kutatói közöltek 1990-ben. Vagyis hogy 1960, és 1990. között végzett kutatások bebizonyították, hogy ezalatt az idő alatt a mezőgazdasági termények tápanyagtartalmuk 95!!!!!!%-át elvesztették. Vonatkozik ez a zöldségfélékre, gabonákra, gyümölcsökre, a tejre, a tojásra, mindenre ami tápláléknak minősül. Kérdezem én, hogy a maradék 5% elég-e egy embernek ahhoz, hogy egészséges szervezete épülhessen,annak minden sejtje maradéktalanul hozzájusson a kellő építőanyagokhoz.

Kicsit bővebben, ahhoz hogy ma egy átlag leterheltségű ember hozzájusson pl. a napi C-vitamin adagjához, ami a minimum szint, ahhoz el kellene fogyasztania paprikából 2,5 kg-ot, almából 20 kg-ot.!!!! Akkor mennyi almát kéne megennie egy élsportolónak, aki többszörösen igénybe van véve ezen a téren?

El lehet gondolkodni, hogy higgyünk a közel száz éves általános orvosi felfogásnak,( ahol még veszélyesnek is beállították a vitaminokat, mondván hogy a zsírban oldódó vitaminok felhalmozódhatnak, stb.....)

vagy haladva a korral, felfogjuk hogy mekkora veszélyben is vagyunk tápanyag-ellátás terén.

Aki nem akarja belátni a vitaminszedés szükségességét, ám övé a döntés, de aki már elkezdett gondolkodni, annak adjuk meg az esélyt hogy bővebb információkhoz juthasson, és ne beszéljük le, mert lehet hogy az a "tudás", ami ezen létfontosságú anyagok tiltásán alapul, az a mai világban inkább "nem tudás"-nak minősül.

2011. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat ! Megpróbálom a C vitamint növelni !!!
2011. aug. 10. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!