Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi jutna először eszedbe, ha...

Mi jutna először eszedbe, ha megtudnád, hogy egy ismerősöd pszichológushoz jár?

Figyelt kérdés
Esetleg dilisnek hinnéd, vagy elkerülnéd, vagy nem igazán érdekelne... Mit gondoltok?
2011. aug. 6. 00:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem fél segítséget kérni a problémáira és mer beszélni róluk. Semmiképpen nem nézném dilisnek és nem is kerülném el emiatt. Mindannyiunknak vannak problémái, valaki képes saját maga megoldani őket, valakinek a szülei vagy a barátai segítenek, valaki - mint az ismerősöd is - külső sgítséget kér, valaki pedig szégyelli a problémáit és csak csendben rágódik rajtuk.
2011. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azert, mert szuksege van ra, pl.
2011. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem hinném "dilisnek" - segítségre volt szüksége, és úgy gondolta, ott találja meg. Valószínűleg sok pénze is van hozzá.
2011. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Aki oda jár nem az agyával van baj hanem lelki problémái vannak.
2011. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is jártam pár alkalommal magánrendelésre (8.000/ óra) nekem segítség kelett, nem érdekelt hogy más mit gondolt rólam... Sokan inkább szenvednek pont ezért nehogy dilisnek nézzék őket... Szerintem az a dilis aki fél segítséget kérni. 3 alkalom után rájöttünk a doktornőel hogy az a bajom rájöttem hogy el kell fogadni a helyzetet, ez van... És elmúlott a depresszióm... De kelett a segítsége ehhez!
2011. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tud egyedül megbirkózni a problémáival. Ezért olyanhoz fordul segítségért, akinek ez a dolga, végzettsége.

Ez nem dilisség kérdése, kerülni meg biztos nem kerülném, hanem bátorítanám, és megpróbálnék én is segíteni neki, beszélgetni vele, hogy fel tudja dolgozni a gondjait.

2011. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
aha, értem.. köszönöm a válaszokat! Csak azért kérdeztem, mert én... úgy érzem, hogy igen csak kéne segítség, de mikor egy ismerősömnek megemlítettem, hogy szeretnék menni, elég furán reagált... Aztán azt mondtam, hogy csak hülyítettem.. de hát. nem is tudom.
2011. aug. 6. 00:41
 8/13 anonim ***** válasza:
NE habozz, és ne foglalkozz másokkal... Mint már mondtam az a dilis aki nem mer segítséget kérni... Más egy idegennel beszélni mint egy ismerőssel... Én nem bántam meg. MENJ EL SEGÍTENI FOG, EZ A DOLGA! :)
2011. aug. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

pontosabban ezért kéri el azt a rengeteg pénzt. :P

Hát akkor lehet, hogy nem hallgatok senkire, hanem elmegyek egy alkalomra. Többre úgysem futja..

2011. aug. 6. 00:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy alkalom nem hiszem, hogy elég lenne, általában több beszélgetés során tárják fel a problémáidat és még több idő, mire a megoldást is sikerül megtalálnod rá. Szerintem mindenképpen keress fel egyet, ha úgy érzted, szükséged lenne segítségre és egyszerűen ne oszd meg másokkal, hogy pszichológushoz jársz.


Léteznek "állami", esetleg alapítványi pszichológiai rendelések is, vagy szakambulanciák, például minden nagyobb kórházban dolgozik pszichológus, aki segít felkészíteni egyes szorongó betegeket a rájuk váró műtétre, stb. Érdemes utánanézned, hogy a lakóhelyedhez közel hol vannak ilyen lehetőségek, esetleg a háziorvosod, vagy ha kiskorú vagy, akkor az iskolaorvosod segíthet ebben. Mivel az orvos szakember, biztosan nem fog dilisnek nézni, ha ilyen kéréssel fordulsz hozzá, hanem valószínűleg legjobb tudása szerint fog segíteni.

2011. aug. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!