Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bebeszélem magamnak, hogy...

Bebeszélem magamnak, hogy rosszul vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy bebeszélem magamnak, hogy rosszul vagyok és utána tényleg rosszul is érzem magam már.(fáj a fejem,nehezen kapok levegőt, szédelgek stb) Van mikor pánikrohamok is rám jönnek emiatt. Tudom, hogy nincs semmi bajom, de folyton magamat figyelem és egyszerűen nem tudom korrigálni. Nem tudom miért :S


Mit tudok ellene tenni? Tanácsokat kérnék.


Már 3 hónapja ez van, egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. Sok kivizsgáláson voltam és egészséges vagyok.


Az orvost azért kerülném ezen a téren, mert nem szeretnék nyugtatókon és hasonlókon élni. magam szeretném leküzdeni.


Kérlek titeket, segítsetek.


2011. aug. 10. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már tudod, hogy egészséges vagy (ez a lényeg), akkor pedig nincs más hátra, mint előre, és ez a pszichológus.


Nekem is dettó ez volt a problémám x éve, magamtól én sem mentem volna el pszichomókushoz (én így hívtam :)), de tényleg segített. És tény, hogy folyton utáltam járni, de - a javulás láttán - folyamatosan ritkultak az alkalmak (2 hét, 3 hét), és végre befejezhettem!


Utólag, lehet, hogy Te is azt gondolod, hogy fölösleges lett volna, meg minden, bla-bla, hogy ezekre magadtól is rájönnél, ami szerintem többé-kevésbé így is van, csak itt pár óra alatt sikerül, magamban meg sztem évekig tartott volna.. meg az lényege, hogy a probléma gyökerét keresi meg, vagy mit és így tudsz gondolkodni.


Összegzés képpen szerintem minél hamarabb keress egy MEGBÍZHATÓ pszichológust!


Üdv.

2011. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha bebeszélted, hogy rosszul vagy, most szépen beszéld be, hogy már jól vagy.. Ennyi! Ha az ment,ez is fog! Nyugi, Te magad írtad le, h semi bajod! ennyi! Sok boldosgágot!
2011. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Beteg vagy, de nem testileg, hanem lelkileg.

Valami lelki problémád lehet, magaddal, családoddal stb..., ami így jön ki rajtad, hogy beképzeled magadnak a betegségeket.

Menj el pszichológushoz, aki feltárja az igazi okát ennek a képzelt-betegségnek, meggyógyítja, és akkor ezek a tünetek nem fognak már jelentkezni.

2011. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon úgy tűnik, mint a pánikbetegség, vagy legalábbis az előjelei, ami pszichés betegség. Volt egy időszakom, amikor én is mindentől rosszul lettem. pl. ha halálról olvastam a neten. Elkapott a halálfélelem és fulladtam. Úgy sikerült túl tennem magam ezeken a pánikszerű rosszulléteken, hogy egyszerűen felismertem mikor és mitől jönnek és szép gondolatokkal eltereltem a figyelmem a rossz dolgokról és mélyeket lélegeztem. Tehát a megoldás: Tudod, hogy semmi bajod, bebeszéled magadnak, mély levegő, hidd el, hogy semmi bajod, nevesd ki magad, ha rosszul akarsz lenni, gondolj szép dolgokra, szerelemre, kiscicára, kiskutyára, virágos mezőre stb.
2011. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lányka555 válasza:

ugyan ez a problémám nekem is. Regetek orvosnál jártam ilyen olyan panaszokkal... Szédülés,remegés,hányinger,mellkasfájdalom,pánik roham, levegő hiány, ájulás... És ezekre mind azt mondták pszihés... semmi bajom sincs... :S egyszerűen annyira belehergelem magam egy helyzetbe... sokszor ha valami orvosos, műtős filmet nézek és a betegnek pl. hasi fájdalma van nekem is elkezd fájni a hasam... ha elvan törve a keze akkor a kezem. Már 2 hetet töltöttem kórházban elsőt teljes kivizsgálás miatt a másodikat pedig egy pszichiátrián. Mindig az volt a válasz: Pánikbeteg. És nem tudnak velem mit kezdeni. Mivel komolyan táncolok a nyugtató szóba sem jöhet. Ennek a betegségnek a valódi neve:hipochonder

A hipochondriában szenvedő egyén, úgy gondolja, hogy valamilyen veszélyes, halált is okozó betegségtől szenved, lényegében beképzeli a betegséget.


Valójában ezen csak te tudsz változtatni. Amikor olyan gondolataid vannak, hogy pl. valami baj lessz, beteg leszel, rosszul leszel, stb fogald le magad. az nem megoldás h elszívsz egy cigit mert ugyan úgy agyalsz rajta... nézz meg egy filmet... hallgass zenét.. bármit ami leköt. Ha nem válik be. van egy gyenge nyugtató ami lényegében engem nem nyugtat meg... de mivel beveszem megnyugszom. végülis ha azt betudom magamnak beszélni, hogy rosszul vagyok azt is, hogy jobban leszek.

Ne feledd minden az agyban dől el.

Remélem tudtam segíteni valamit! :)

2011. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lányka555 válasza:

jah... a gyógyszer neve VALERIÁNA (reklámozzák is) de nekem sokszor az is elég ha csak egy C-vitamint veszek be mert elhitetem magammal, hogy ez felerősít. Ha nem javul a helyzet csatlakozom a többiekhez. Keress fel egy megbízható szakembert. Nekem is segített. :)


16/L

2011. aug. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyurispatrik válasza:
Nekem is volt illetve jelenleg is tart egy ilyen jellegű problémám! Addig addig mondogattam magamnak hogy lelkileg érzéketlenné akarok válni, hogy szó szerint így is érzem már! Nekem ez előny inkább persze amennyi csalódás ért már de persze ezzel nem mondom senkinek hogy beszélje be magának a dolgokat!
2021. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!