Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet elkapni a bárányhim...

Hogy lehet elkapni a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés

azért kérdezem mert még nem voltam bárányhimlős,nem mintha az akarnék lenni!csak kérdezném ha egy bárányhimlős gyerekkel játszanék elkapnám?

12/L


2011. aug. 10. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem voltál még, valószínűleg elkapnád :(
2011. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De állítólag minél nagyobb vagy annál rosszabb :S

Nekem a nővérem olyan 14 lehetett amikor himlős lett és kórházban kötött ki. Apám meg vagy 20 éves volt és nagyon beteg volt tőle állítólag

2011. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A kiütések megjelenése előtt 1-2 nappal fertőz. Cseppfertőzés, a beteggel való közvetlen érintkezés, vagy váladékkal frissen szennyezett tárgyak útján terjed.
2011. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

El bizony! Ha még nem estél át rajta, akkor a szervezeted még nem szerezte meg a vele szemben szükséges immunitást. Csakhogy ez "gyerekbetegség", a te korodban már kicsit nehezebb átesni rajta, mint 4-5 éves korban.

Ezért van az, hogy az ovodában, leginkább már a beszoktatási idő alatt elkapják egymástól a gyerekek. Hallottam már olyat is, hogy a szülők a kisebb testvéreket is (no nem a csecsemőt) összefektetik az ovodással, mert akkor szinte egyszerre esnek át rajta.

Attól kezdve már nincs ilyen veszély élete során.

2011. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ha a hasamon viszkető pöttyök vannak az az? mert az az igazság h a szomszédban a kiscsaj bárányhimlős és már kijöttek rajta a pöttyök meg minden,és én meg játszottam vele.akkor most elkaptam?(hasamon van pár piros kiütés,és viszketnek)
2011. aug. 10. 21:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Az bizony az! Reggelre már nemcsak a hasadon lesz, hanem szinte az egész testeden.

Reggel nyomás a bőrgyógyászatra!!!!!!!!!!!

Ettől kezdve ne menj közel senki olyanhoz, aki még nem esett át rajta!

2011. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
oks,bár nővérkémmel már bunyóztunk egyet úgyhogy sztem ő is elkapta:)
2011. aug. 10. 21:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Szólj neki, lehet hogy együtt mentek a dokihoz!
2011. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
már szóltam ...,,örült" neki nagyon:)
2011. aug. 10. 21:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Annak tenyleg orulhettek, hogy fiatalon estek at rajta. Baratnom kozepsuliban kapta el, amellett h kirohogtuk es tiszta ciki volt neki, baromira szenvedett es megorult, hogy nem vakarhatta.

Szoval tenyleg minel elobb annal jobb.

2011. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!