Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Laktóz érzkékeny lettem. KI...

Laktóz érzkékeny lettem. KI TUD olyan hentesárút ajánlani, ami nem tartalmaz laktózt?

Figyelt kérdés
Egyik nap l0 deka parizertől rosszul lettem. Miért kell mindenbe beletenni?
2011. szept. 13. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a pennyben kifejezetten laktóz mentes a 199 ft-ért kapható kis rúdpárizsijuk, nagyon finom
2011. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
táplálékallergia adatbank oldalán van lista.
2011. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Parízer, laktóz? azt tudtam, hogy a legtöbb hentesáru tartalmaz glutént, na de laktózt? Nézd meg a csomagolást vásárlás előtt, ha nem tartalmaznak valamit ezek az áruk, amire valaki allergiás lehet, akkor azt nagy betűkkel szokták hangsúlyozni. Pl. amelyik szalámit én eszem, azon nagyobb betúkkel írja, hogy gluténmentes, mint magát a termék nevét. ☺ Szóval szembe fog tűnni, hogy laktózmentes!
2011. szept. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Magyar gyártmányok közül úgy tudom egy szintén laktózérzékenytől, hogy csak a Pick téliszalámiban nincs laktóz. Keress a neten húskrém, májkrém, tojáskrém recepteket, még egészségesebb is, mint a felvágott.
2011. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Tescoban is lehet kapni a pécsi EfEf nevezetű szalámit, ami laktóz, glutén és szójamentes. Nekem a gyerekeim szeretek, pedig ők válogatósak, bár ennek ellenére nekem nem nagyon jön be. Az Orsi virsi retro is laktózmentes. A Kaiser dán szalámija is. Szerencsére laktózmentes több minden van, nem úgy, mint a mi esetünkben, amikor se laktóz, se szója, se glutén nem lehet benne. Egyébként a legjobb, ha házilag készítesz el dolgokat: fasírt, natur szeletek, májkrémek, pástétomok, mert olcsóbb, olyanra ízesíted, ahogy te akarod és biztos lehetsz benne, hogy tiszta.
2011. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Persze, én is csinálok kajákat, ami több napig eláll.

Most pl. töltött dagadót csináltam tojás töltelékkel, és napokig viszek l-l szeletet melóba. De néha megkivánok valami boltit is, és már nem igazán ehetek, mert úgy égeti a gyomorszhájalm, mint a tűz. Utána kezdődik a hasfájás, szelek, stb. Remélelm másra nem vagyok allergiás, mert csak laktózra vizsgáltak.Még egyszer köszönöm mindenkinek.

2011. szept. 13. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.
2011. szept. 15. 11:47
 9/10 A kérdező kommentje:
megnéztem a Pennyt - gulutén mentes. Én nem találtam laktóz mentest. Az eladó is azt mondta, hogy nem tartanak.
2011. szept. 15. 12:53
 10/10 Rheeza ***** válasza:
Pro tipp, ne a rommá feldolgozott hulladék, összepréselt szemetet edd hanem színhúst ami mellesleg sokszor olcsóbb is mint ezek a szemetek.
2011. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!