Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tartalmaz-e laktózt a leveskoc...

Tartalmaz-e laktózt a leveskocka, a keksz, a mustár-kecsöp-és a kenyér? Hogy lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 14:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Többek között ezeken nem láttam a jelzést.
2011. szept. 15. 14:38
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindennek el kell olvasni az összetevőit!
2011. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Éppen ezeken a termékeken nem találtam.
2011. szept. 15. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor a gyártótól kell megkérdezni (email, telefon). Csak ők tudhatják.

Vagy ki is próbálhatod, és akkor majd kiderül...

2011. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. szept. 15. 18:51
 6/9 anonim válasza:

Ha nem ír semmi tejterméket és külön laktózt se, akkor nincs is benne. Amúgy meg azt is fel kell tüntetniük az allergiások miatt ha csak nyomokban tartalmazza.

keksz és kenyér valószínű tartalmaz, mustár biztos, hogy nem.

2011. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia.

21 éves vagyok és laktózérzékeny. Kérdésed csak most vettem észre, miután elkezdtem keresgélni neten, hogy a mustárban van e laktóz, mivel vacsora után erős hasfájás fogott el. S mivel minden más laktózmentes volt (virsli és tejföl) a mustáron kívül nekifogtam keresgélni. Átlapoztam az egyik könyvem ami a laktózérzékenységről szól s abban a következőt írja (tehát laktózrézékenyek figyelem!):

Laktózt tartalmazhat fűszerek, ízesítő anyagok: majonézes tomra, mustár, kechup, majonéz, fűszerkeverékek, leveskockák.

A keksz is tartalmaz laktózt mert nyomokban tartalmaz tejet. a Készételeket meg elkerülni (pl. biciklilevest)!


Ha valakinek esetleg kérdése lenne (laktózérzékenyek), hogy mit ehettek, van egy könyvem s benne egy lista az ételekről amelyek nem fogyaszthatók.

Remélem hasznos volt a válaszom és tudtam segíteni sorstársaimon! Üdv

2014. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy! Mi a könyved cime?
2014. márc. 10. 07:41
 9/9 anonim válasza:

A könyv címe: Tejcukorérzékenyek nagy diétáskönyve - Laktózmentes receptekkel és tanácsokkal fruktózérzékenyeknek (írta: Gyurcsáné Kondrát Ilona - Dr. Hidvégi Edit - Borbás Judit)

Az Alexandra könyvesboltban bukkantam rá.

2014. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!