Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, hogy folyamatosan...

Mitől lehet, hogy folyamatosan eldugul az orrom?

Figyelt kérdés
Augusztus óta egyfolytában el van dugulva az orrom és nagyon sok rhinosprayt elhasználok, ami gondolom nem tesz jót, de sajnos nem bírom elviselni ha nem kapok levegőt. Vettem már be antibiotikumot, ittam neocitránt is, de max egy napig voltam jól utána megint nem kaptam levegőt. Szerintetek mitől lehet ez?
2011. okt. 3. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű allergiás vagy!Kálcium pezsgőtablettát igyál és ne antibiotikumot!Azzal csak gallyra teszed az immunrendszered!!!!!
2011. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A, allergia

B, krónikus arcüreggyulladás (gégésszel kell vizsgáltatni), de ha nem fáj és nem jön gennyes takony, akkor valószínűtlen.


De a legvalószínűbb, hogy túl rég óta használod a Rhinosprayt. Sajnos ezek az orrcseppek tudnak ilyen hozzászokást csinálni. Úgy működnek, hogy használatkor összehúzzák az ereket, lelohad a duzzadt nyálkahártya, és ezért kitisztul az orr, működnek az orrjáratok. Viszont a nyálkahártya hozzászokik ehhez a folyamatos "ingerhez", az orrcsepphez, és anélkül már nem húzódik vissza normálisra.

Én is belementem már régebben ilyenbe, pokolian rossz.


Az a megoldás, hogy abbahagyod a Rhinosprayt.


Váltsd le Vibrocilra, ez első körben megoldás, az nem okoz ilyen erős hozzászokást. Nekem így sikerült egyszer megoldani.

2011. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólónál van a lényeg..valószínű a Rhinospray-hez a hozzászokás, nekem annó mikor mult télen vírusfertőzésem volt,az orr fül gégész nem írt fel Rhinosprayt, mert azt mondta, hogy ahhoz nagyon könnyű hozzászokni. Ehelyett írt egy sokkal gyengébbet. Azt sem szabad tartósan használni, ahogy egyik ilyen készítményt sem, mert krónikus orrdugulást eredményezhet. Ez egy ördögi kör. Tényleg le kéne lassanként cserélni egy gyengébb orrsprayre a Rhino-t, és egy bizonyos idő után(miután folyamatosan csökkentetted az orrsprayt) , elhagyni a használatát teljesen,de mindenekelőtt elmennék egy fül-orr-gégészhez, aki biztosat fog neked mondani, és ha ez a probléma amit mi írtunk, akkor meg kell hogy szűnjön, ha váltasz, és elhagyod LASSANKÉNT.
2011. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem a gégész soha nem is ad ilyet, hanem spéci gyógyszertárban kikevert orrcseppet. Ahhoz nem szokok hozzá, vagyis ahogy meggyógyulok, egyre kevesebbszer kell használnom, aztán egyszercsak nem is kell tovább.
2011. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. okt. 3. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!