Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki írhatna fel valami gyógysze...

Ki írhatna fel valami gyógyszert, hogy újra tudjak koncentrálni, és tanulni?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gondom a tanulással, bármilyen rosszul is éreztem magam lelkileg/testileg a tanulás mindig az első volt. Viszont idén egyszerűen képtelen vagyok bármire is koncentrálni, ha tanulásra kerülne sor, sírógörcsöt kapok (meg sok más hasonló hülyeségtől..)

ez így nagyon gáz lesz az egyetemi felvételinél...

Van valami ami kicsit javítaná a kedvemet/felpörgetne?


2011. okt. 10. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy inkább pszichológussal kéne próbálkozni első körben mert a terápiának nincsenek mellékhatásai a gyógyszerekkel szemben...

Természets agyserkentő pedig a Q10 és az Omega zzírsavak, csak utána próbálkozz a pszichiáterekkel.

2011. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy az kéne, mert már nagyon gáz a helyzet. De kinek van arra ideje suli mellett

Hát lehet hogy az kéne, mert már nagyon gáz a helyzet. De kinek van arra ideje suli mellett

Ezeket q10 meg omega zsírsavakat miből tudom "beszerezni"? (meg valami olyan kéne ami nagyon látványosan, meg hamar segít... :S)

2011. okt. 10. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Patikákból vagy olyan herbáriákból ahol étrendkiegészítőket forgalmaznak.

Persze, én is jól elcsesztem az utolsó évem, de az antidepresszánsok elég lutrira mennek, aztán tompítanak is.

Nyugtatónak még próbáld ki a Valeriánát. Tényleg nem rosszakarásból mondom, de ha nem válik be még mindig ott a lehetőség.

Amúgy a gyógyszerek se fognak hatni pszichoterápia nékül, csak elnyomják ideig-óráig a problémát.

2011. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy nem megoldás, de valahogy túl kell élnem ezt az évet!! És jelenleg más utat nem látok..

2011. okt. 10. 17:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval nekem megfelel, ha csak elnyomja ezeket a hülyeségeket a fejemben :S
2011. okt. 10. 17:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne légy már ennyire nem-törődöm. Azt akarod hogy az antidepresszánsoktól egy életre függővé válj, és egy zombiként éld le az életedet?

Más, veszélytelen megoldást javasolt az első válaszoló, és te nem veszed komolyan, pedig teljesen igaza van, ezek a táplálékkiegészítők természetes anyagok, nem úgy mint a gyógyszerek. Minden gyógyszernek többszörös káros hatása van, vagy az ereket roncsolják, vagy az idegsejteket, vagy a májat, mindegy, nem hiszem hogy erre az átmeneti hiány-állapotra neked gyógyszerekre lenne szükséged. Sajnos közhelynek számít, illetve természetesnek veszik az emberek, hogy ha egy kis depressziót észlelnek magukon, rögtön az jut eszükbe, hogy valószinű gyógyszerre lesz szükségük, és még csak nem is tudnak róla, (és erről a gyógyszeripar tehet) hogy ez nem más mint egyszerű vitamin-hiányos állapot. Hiszen ha belegondolsz a mai termények vitamin-tartalma már régen nem ideális, és ha hozzáveszed azt amit a mezőgazdaság és az élelmiszeripar tesz az alapanyagaival, akkor ezen nem is szabad csodálkozni. Csodálkozni csak azon kéne, hogy ezt miért is nem publikálják, miért nem hívják fel az emberek figyelmét erre a nem kis jelentőségű tényre, hogy pótolni kéne a hiányzó tápanyagokat. Valószínű hogy nem volna ennyi beteg ember, és nem szorulnának ilyen hatalmas mennyiségben gyógyszerekre. (lehet hogy pont ez a céljuk?!)

Fogadd meg az első tanácsát, és az általa javasolt anyagokon kívül még szerezz be 500mg-os B1 vitamint, és mellé 1000mg-os C-vitamint a dr Lenkei vitaminüzlet kínálatából. Ezek az anyagok együttesen segíteni fognak abban, hogy sokkal jobban tanulj, azon kívül normális agyműködést segítenek elő, hiszen csak megfelelő mennyiségű vitaminokkal képes a szervezet 100%-on működni.

Javaslom hogy dr Lenkei könyveit is olvasd el, hogy tisztában légy a tested valódi szükségleteivel.

2011. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ utolsó!

Egyébként szedek én vitamint, meg sok gyümölcsöt zöldséget eszem, nem eszem kenyeret, nem iszok szénsavas cukros üdítőket, tényleg próbálok egészségesen élni, ezért is gondoltam, hogy talán nem ez a baj... :S (Elég durva hangulatingadozásaim vannak, csak nem akartam belemenni a hogyanokba és miértekbe)

2011. okt. 11. 15:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha szedsz vitamint, akkor azt nézd meg, hogy minimum van-e benne 1000mg C-vitamin, 500mg kalcium, 50mikrogramm a B-vitaminokból, és ahogy írtam, külön a B1-ből 500mg. Ha ezek benne volnának, akkor már nem lennének panaszaid. Sok sikert!
2011. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. okt. 12. 16:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Magne B6 segít.
2011. okt. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!