Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az Atarax gyógyszer szedésének...

Az Atarax gyógyszer szedésének elhagyása után jelentkezhetnek elvonási tünetek?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapig szedtem rendszeresen pánikroham kezelésére. Egy hónapja döntöttem úgy hogy leszokok róla (bár lehet rossz kifejezés, mert a pszichiáter azt mondta, hogy nem lehet rászokni), már csak akkor veszem be, hogyha álmatlanság miatt nem sikerül elaludnom.

Viszont pár hete nagyon rossz a közérzetem. Nem járok iskolába, ha bent is vagyok gyomoridegem van végig. Hetente többször is sírva alszok el és van hogy semminek sem tudok örülni. Többször fordul meg öngyilkosság is a fejemben, feleslegesnek érzem magam.

Lehet mindez a gyógyszer elhagyása miatt? elvonási tüneteim lennének vagy egyszerűen csak nem vagyok normális?:|


2011. okt. 15. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, ez a gyógyszer mellékhatása. Mégis azt mondom, próbáld uralni a helyzetet gyógyszer nélkül és keress elfoglaltságokat, apró örömöket.
2011. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Depresszióra egyébként is hajlamos vagyok.

Ismered a gyógyszert? nekem azt mondták, hogy még csak nem is nyugtató, hanem gyenge közérzet javító.

Próbálok elfoglaltságot keresni, de annyira rossz a helyzet... a barátommal sincs kedvem találkozni, semmihez! mintha kihalnának néhanapján belőlem az érzések. és nem akarom hogy így lásson, és hogy azt higgye hogy vele van valami bajom:/

Ha újra elkezdeném szedni, szerinted mennyi idő után múlna el ez a rossz közérzet?

2011. okt. 15. 19:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy jártam csak a Rexetinnel.3 hónapig szedtem szorongásra.Első hónapba napi 1 szemet,utánna napi felet 1 hónapig s aztán negyed szemet 10 napig,most pénteken hagytam el,de borzalmas elvonási tünetek jelentkeztek.

Mintha ideg ugrálna bennem s nagyon ver a szívem.Szédülök,néha hányingerem is van,de volt,hogy hánytam is.

Remélem jobban leszek,bár azt mondják 2 hét és tényleg jobban leszek.Nekem amíg szedtem borzalmas mellékhatások léptek fel:

Rossz álmok,fülzúgás,ami máig se múlt el,pedig kivizsgáltak,s visszatért az anyatej a mellembe,amit féléve elapasztott az orvos a sok tejem miatt.

Nekem is azt mondta,nem lehet rászokni!

Na persze!!!!!Akkor vajon miért mondta,hogy ha most elhagyom jegyezzem mindennap mit érzek!Hát regényt tudnék róla írni.Szerintem kitartás s te is jobban leszel!

2011. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Vannak gyógynövényes szerek,talán jobb lenne azt szedni.Nyugtatót is kaptál egyébként a gyógyszer mellé?

2011. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pár nap és 21 leszek.

A rexetin nyugtató, közérzetjavító?

Nekem az ataraxot a háziorvos írta fel, aztán a pszichiáter közölte hogy ne aggódjak amiatt hogy rászokok. Aztán kitöltetett velem egy tesztet, amelynek eredménye elmondása szerint olyan borzalmas lett, hogy az állapotom már csak gyógyszer kezelésével lehetséges. Kijelentette, hogy az ataraxot már el is felejthetem, innentől frontin reggel délben este, + közérzetjavító. Csak néztem, majd bátorkodtam feltenni a kérdést, hogy 20 évesen muszáj ennyi mindent? Ezután rámripakodott hogy ne hisztizzek! Az anti depresszánsra se lehet rászokni, ez mind tévhit! És végül azt mondta, hogy vagy kiváltom és szedem a gyógyszert az előírt mennyiségben, vagy innentől kezdve nem vállalja a kezelésemet, nem küldet át pszichológushoz ésatöbbi...

Szóval ennyit kaptam, de nem bízom meg ebben a pszichiáterben, úgyhogy nem vettem be. Az ataraxot is próbáltam abbahagyni, azóta ez a helyzet. Csak tényleg nem tudom hogy most elvonási tünet vagy újabb depresszió. Mert ha "csak" depresszió, akkor feleslegesen szedek egy olyan gyógyszert megint, amit pánikrohamra kaptam. Szorongásgátló persze, de a negatív öngyilkosság hajlamú gondolataim leküzdésében nem tudom mi segíthetne.

Egyébként milyen gyógynövényes szerekre gondolsz?

2011. okt. 17. 17:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem,hogy 21 évesen ilyen erős gyógyszereket kellene felírni.

A rossz gondolatok elűzésére a Rexetin teljesen jó a Frontinnal kombinálva,de nekem a mellékhatások miatt nem vált be.

A frontinból 0,25-ből beveszel egy napi fél szemet nem leszel álmos és teljesen kikapcsol,nem fogsz gondolkozni.Én csak 5 napig szedtem a frontint,mert jobban lettem.Próbáld meg,de ne szedd reggel,délbe,este.Nekem is így írta fel,de nem hallgattam rá.

Bár én magánorvoshoz járok!A rexetin,ahogy kérdezted:szorongásra,depresszióra s pánikbetegségre való.

Első héten felet szedtem,aztán napi 1 szemre váltottam.

A gyógynövényes szerekből van a Hova tabletta,amit nagyon dicsérnek,Valeriana vagy nem is tudom mi a neve és a Neuroptim,amit néztem itt a neten és egész jónak tűnik,bár elég drága.

Szerintem előszö próbálkozz ezekkel.Orvost nem tudsz váltani?A magánorvos először 8000 ft aztán 4000 ft/alkalom.Iskolába jársz még vagy dolgozol?

2011. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint semmi felmérést nem csinálnak az orvosok, mielőtt felírják a gyógyszert, napi hárommal kortól, testsúlytól függetlenül mindenki "el van intézve".

Rexetin frontinnal kombinálva? felerősítenék egymás hatását? mert ahogy utána leírtad tulajdonképpen mindkettő jó a depresszióra, szorongásra.

Neked egyébként a szorongáson kívül volt más problémád, amire kaptad a rexetint?

Először mindenképpen kipróbálom a gyógynövényes szereket, szerintem a héten valamelyiket meg is veszem. Talán a valeriánát, ezt már ajánlották nekem a nyáron ugyanitt a pánik betegségemre, de aztán mielőtt eljutottam volna a gyógyszertárba, olyan szinten bepánikoltam, hogy egyedül már nem bírtam vele, anyunak szólnom kellett, ő orvost hívott és a valeriána már ki is ment a fejemből, atarax lett belőle.

Orvost igazából azért nem tudok váltani, mert a ismerősünk a pszichiáter, így azt hiszem fizetni is kevesebbet fizettünk. A körzetihez rossz a buszjáratom, suliba se odajárok, és keresztmamám is mondta, hogy 2 hónap alatt nem tudott bejutni a körzetihez. Kényelmesebb a másik mellettünk lévő városba járnom, ami bár körzeten kívüli, mégis be tudtam jutni hamar úgymond protekció alapján. így először 6000 ft - ot fizettem neki, utána visszamentem még hozzá 3szor megbeszéltünk pár dolgot, ami kb 20 perc alatt lezajlott, de nem kellett fizetnünk.

De szerintem már nem is maradok sokáig nála... át akar vinni egy pszichológushoz. hátha ő szimpatikusabb is lesz...

egyébként mostmár csak suliba járok, nyáron viszont az orvos ajánlásával leálltam az éjszakázással, egy ilyen időszakban a munka számomra most teher lenne.

2011. okt. 17. 23:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett semmit kitölteni.Elbeszélgetés után írta fel a gyógyszereket.De nekem az a véleményem ezekről a gyógyszerekről,hogy akkor hat,mikor szeded,de mikor elhagyod minden kezdődik előről.Legalábbis én most ezt tapasztalom.Mintha nem is szedtem volna.Úgyanúgy jön elő a problémám,mint amikor felkerestem az orvost!

Majd írj,hogy mi lett veled!?


Minden jót!!!!

Majd én is beszerzek valami gyógynövényes szert.

2011. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sziasztok !! Nálam pont aktuális ez a téma ugyanis napok óta iszonyatosan szenvedek szédülök, hányingerem van és a fejem hátsó részén időnként reccsenéseket hallok. Rexetint szedetek velem 8 hónapig majd miután sokat híztam tőle felírtak Coaxilt amit csak 3 napig bírtam szedni mert jelentkeztek a Rexetin elvonási tünetei.

Valaki ha tud segítsen mert napok óta szenvedek és az ágyból is alig tudok kiszállni.

2011. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na ez már gondolom hogy nem aktuális... mi lett veled?
2012. jan. 3. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!