Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a gerincsérv, porkorongsé...

Ezek a gerincsérv, porkorongsérv tünetei lehetnek?

Figyelt kérdés
Sok éve fáj a csipőizületem vagy valami olyasmi. Legalább is eddig azt hittem, de se röntgen, se ultrahang nem mutatta ki. Most vágok az MR vizsgálat eredményére. Tüneteim között van, a bal lábamba állandó "izomláz" szerű fájdalom, zsibbad is, már több mint egy éve ha leguggolok egyből zsibbad a bal lábam, maradt az állandó csípőfájdalom, főleg terhelésre nagyon fáj, például ha a bal kezembe veszek valami nehezt, de volt, hogy csak felemeltem a fejem és egyből a csípőmbe fájdult bele. Már nem csak a csípőm, de kezd felette is fájni (a fenekem felett), a derekam nem annyira, de az is szokott. Állandó székrekedéseim vannak. Egyik pillanatban alig jön, a másikban meg mintha pisilnék. Illetve nőtt egy lipóma is a derekam bal részére, bár szerintem egy független mindentől. Nagyon kérnék tapasztalatokat, kinek, hogy zajlott le, hogy fájt.
2011. okt. 24. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
A tüneteid tipikusak (a lipóma valóban nem ide tartozik) az isiász tünetei. A porcos lágy rész kitüremkedik a csigolyák közül, az alsó csigolyáknál. Itt vannak olyan idegek, amelyeket ha nyom, akkor még a vizeletet sem tudja tartani egyes esetekben a beteg. Végső esetben műtéti úton rögzítik az ominózus csigolyákat egymáshoz, de előtte sok módszer van a tünetek visszaszorítására. Súlycsökkentés, gyógytorna (Pilates)masszázs, és elsősorban a kiváltó ok megszüntetése. Ez lehet egyszerű lúdtalp, vagy/és tartáshiba. Az adott terület gyulladásban is lehet, ez mindenképpen gyógyszeres kezelést igényel. Izomlazító gyulladáscsökkentővel. A gerinc mentén elhelyezkedő izmok megkísérlik a fájdalmas területről elvezetni a terhelést, emiatt a beteg területen túl keletkeznek izomgörcsök, amelyek állandósulnak és fájdalmat okoznak. A zsibbadás azért van, mert az ideget nyomja a kitüremkedő lágy rész.
2011. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A bal vádlim állandóan görcsöl, majd egy fél öklömnyi görcs van benne, és nem tudom szétmaszírozni. Köszönöm a választ

Tapasztalat még valakinek?

2011. okt. 24. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Vard meg az eredmenyt, es aztan irj ki kerdest, hogyan lehet kezelni, mivel igy csak tippelni lehet. Kezdjel el mezei zsurlo es csalanteat fogyasztani, ezekbol keszits gyogyfurdot is, vagy pedig dunszt teszel fel a fajjo reszre. Proenzi 3. Ezt kellene meg szedned, de elotte konzutalj a kezelo orvosoddal.
2011. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!