Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mért van ilyen alvászavarom,...

Mért van ilyen alvászavarom, és mit tehetek ellene? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Nekem gyerekkorom óta problémás az alvás, csakhogy egy gyerektől még inkább elnézik, ha elkésik az iskolából, mint egy felnőttől, ha a munkahelyéről, szóval a probléma nem új keletű, de most kezd elviselhetetlenné válni. Szóval az a problémám, hogy az éjszakai alvásom sosem tud olyan mély és pihentető lenni, mintha délután alszom pár órát. Akkor sem, ha nem aludtam előtte délután (persze ha aludtam aznap délután, akkor mégannyira sem tudok éjjel aludni), hanem vagy az van, hogy nagyon sokára alszom el (lefekvés után 2-3 órával) és reggel persze nem bírok felkelni olyan álmos vagyok, ha meg korán lefekszem, akkor vagy mégennyire sem tudok elaludni, vagy ha mégis elalszom korábban, akkor meg állandóan felébredek éjszaka, és rosszul alszom. 9-10 óra alvás is szükséges így, hogy másnap ne legyek reggel álmos. Bezzeg délután olyan jóízűen tudok aludni, mint éjszaka soha, pedig csak 3-4 órát alszom, de nagyon kipihent leszek tőle. Elvileg az éjszakai alvásnak kellene ilyen pihentetőnek lennie nem? Talán nyomasztanak a másnapi feladatok, vagy mert félek kicsit a sötétben, az nyomaszt úgy, hogy nem tudok olyan mélyen aludni, mint világosban délután? Mitől lehet ez, és mit tehetek ellene?
2011. nov. 7. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden embernek megvan a saját bioritmusa. Valahol ez a reggeli x időben való kelés, este az x időben való lefekvés egy társadalmilag, környezetileg ránkerőltetett dolog. Azt mondják a szervezet egy idő után beáll erre, de ismerettségi körömben is van, aki képtelen. Reggel olyan mint a mosogatórongy, este meg szenved mert még nem álmos.

Szerintem egy kicsit olvasgass esténként az sok embernek segített már. Ha kórosnak érzed csak a doki marad, és ugye a gyógyszerek....

Vannak teák, amik jótékony hatással vannak pl. citromfű tea. Frissen is lehet venni citromfüvet, valami isteni! Próbáld meg.

2011. nov. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ugye jól gondolom, hogy az éjszakainak kellene olyan pihentetőnek lennie, mint nekem a délutáni alvás?
2011. nov. 8. 18:54
 3/5 anonim válasza:

Szia!


Kamasz koromtól kezdve szenvedtem alvászavarral pszichés gondok miatt! Lefekvéskor mindig a problémákon kattogott az agyam, ami folyamatos stresszállapotban tartott és nem engedett álomba merülni. Tudom milyen az, amikor az ember fáradt és megbélyegzi a következő napját! Elkezdtem agykontrollozni (amiben nem hittem korábban) igaz más probléma kezelése végett. Azóta úgy alszok mint a bunda. A lényeg az, hogy mivel az agykontroll a koncentráláson alapszik eltereli a figyelmet a napi gondokról. Lefekvés előtt az agykontroll alapgyakorlatot hallgatom, ami automatikus újrajátszásra van állítva így szépen halkan szól egész éjjel. Szerintem próbáld ki! Kell kb 2-3 hét míg ráhangolódsz!


28/F

2011. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom letölteni?
2011. nov. 16. 22:35
 5/5 anonim válasza:
Átküldöm e-mailen ha gondolod.
2011. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!