Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egészben lenyelt gerezd...

Egészben lenyelt gerezd fokhagyma (mézzel) Tényleg jó lehet vérnyomás-csökkentésre?

Figyelt kérdés

Azt modnta a pszichodoki,(mivel néha ha ideges vagyok felugrik a vérnyomásom) hogy arra pl jó, ha egy gerezd fokhagymát mézzel minden nap egészben lenyelek.

MOst ez komoly? És nem leszek büdös tőle? (Mert ő azt modnta, hogy ha nem rágom szét, akkor nem, de én nem vennék rá mérget..)


2011. nov. 19. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egészében nyeled le, akkor a gyomor nem is tudja rendesen megemészteni. Mamám mindig apró kockákra vágva rakta egy kanálba és úgy vette be. Utána vizet ivott rá. A lehelete nem volt büdös, de egy idő után a bőrén lehetett érezni. Inkább szagmentes fokhagyma kapszulát kéne venned. Nem tudom mi a neve.
2011. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt is mondhatta volna, hogy egy pohár víz vagy a c-vitamin jó rá. Ha elhiszed, placeboként működik és beválik.
2011. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem steressz magasvérnyomásom van. Vizsgaidőszakban mindig majdnem elpatkoltam, pedig tanultam rá. Nekem a pszichológus tanított relaxációs gyakorlatot és bejött. A szakmai vizsgámra úgy mentem be, mintha egy pohár sör és jóbarátok lennének ott. Jól sikerült a vizsgám.
2011. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát így egészben nekem is fura volt, hogy akkor a gyomrom mit tud kezdeni vele.. Csak a kapszulában meg ki tudja mi van még!

2011. nov. 19. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem jó a mézes fokhagyma.Csak igen is büdös lesz a lehelleted.
2011. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fokhagyma jó sok mindenre, de ha használni akarod, ajánlatosabb a kivonatos forma: tinktúra, kapszula, mert így nem irritálja a szerveket. És talán a medvehagyma még jobb.

Megjelent mostanában egy újfajta készítmény is, de még nem próbáltam: OPTI TENZIN a neve. Esetleg érdeklődj utána.

2011. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Utána nézek :)
2011. nov. 19. 15:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A fokhagyma antibakterialis, antiviral es antifungal, vagyis virus, baci es gombaolo.

A fokhagymaban levo csodaszer az allicin. Nagyon illekony es a fokhagyma szeleteles (vagas, apritas, stb) utan par oran belul mar elvesziti hatasat. Vagyis nincs a piacon olyan fokhagyma kiszereles (tabletta, kapszula stb.) ami labdaba tudna rugni a friss, termeszetes fokhagymaval. Hiaba allit mast a termek marketingje, hidd el, csak a penzedet akarjak.

Ha nincs felapritva a fokhagyma, vagyis a sejtfal megsertve, akkor a gyomorsav nem fog tudni mit kezdeni vele es az allicin sem fog hasznalni.


Mi azt tapasztaltuk, ha ehgyomorra fogyasztjuk, akkor 20 perc mulva mar nem vagyunk tole budosek. Omega Juice gepben leapritunk 3-4 gerezddel, egy fej citrom, nehany szal petrezselyemzold es vizzel higitva megisszuk ebredes utan. 20-25 perc mulva reggelizunk es sosincs szagunk tole. Hetes hasznalat utan par napos szuneteket szoktunk tartani, ugyanis a tulzott fogyasztastol a borunk es az izzadtsagunk atveszi a fokhagymaszagot.

2011. nov. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!