Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megrázott az áram. Mit csináljak?

Megrázott az áram. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amikpr kivettem a hosszabbítóból a kábelt akkor véletlenűl hozzáértem a jobb kezemmel a villájához és egy picit megrázott vagy csípett. Ettől lehet bajom?
2011. dec. 3. 19:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Apukámmal is hasonló történt és már 10 éve parkinson kóros. Az orvosok szerint az áramrázással nagyon szorosan összefügg a parkinson kór. Ami azt jelenti h. a betegnek szép lassan elfogynak a dopamin receptorai, és a mozgása szép lassan teljesen megszűnik, ami végül fulladásos avgy eleséses halálba torkollik.
2011. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az áramtól nem kapsz Parkinson kórt, legfeljebb a szívedre lehet veszélyes, az áramütést követő 24 órában.Ha csak megcsípett kicsit, az szerintem nem vészes,de ha aggódsz,menj orvoshoz, akár ügyeletre.Ott biztosabban megállapítják, kell-e valamitől tartanod.
2011. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válasz.majd figyelem magam.de ez a parkinson kórós dolog nagyon megijesztett
2011. dec. 3. 19:43
 4/20 anonim ***** válasza:
Fizikai képtelenség, hogy így áramütést szenvedj. Ép (azaz nem sérült) csatlakozónál lehetetlen hozzáérni a dugón lévő villákhoz, amíg az áram alatt van (magyarán csatlakoztatva van). Így van megtervezve. Kihúzáskor, amikor fizikailag már hozzáférhetsz a villához, akkor az már nem érintkezik a hálózattal. Viszont az előfordulhat, hogy marad a készülékben maradék töltés és ez csípett meg. Ki volt húzva a készülék, amikor hozzáértél? Zsibbad a kezed vagy rosszul érzed magad? Ha ki volt húzva, akkor kutya bajod se lesz, pont olyan effektus, mint amikor megráz a hipermarketben a bevásárlókocsi (sztatikus elektromosság). Ha rosszul vagy, akkor viszont orvos!
2011. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Múltkor engem is megrázott, semmi bajom.
2011. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Első! Én ismerek olyan villanyszerelőket akiket többször nagyon megrázott az áram és közel sincsenek a parkinson kórhoz!És fogadjunk hogy 100 parkinson kórosból 99-et sose rázott meg az áram.Amúgy engem más hibájából megcsapott mocsokul 16kV 35 évvel ezelött és sehol egy deka parkinson pedig ráadásul 70 éves vagyok!
2011. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen , ki volt húzva.Rögtön a kihúzás utáni 5 másodperc után értem hozzá.Nem zsibbad a kezem, csak mintha fájna a fejem, meg nyak-váll között.
2011. dec. 3. 19:51
 8/20 anonim ***** válasza:

19:46-os!

Te láttál már földeletlen elosztót? Mert mintha nem tudnád mi az pedig az országban több százezer van!És konnektor is! A villásdugó kihúzásakor igen is hozzá lehet könnyen érni a fázishoz és megcsaphat.Tudhatnád hogy a kettős szigetelésű berendezéseket nem is szabad földelni.

2011. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmi bajod se lesz. Kitalálom: hajszárító?
2011. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
most fogalmam nics milyen földelésről,meg szogetelésről beszélsz.én csak azt akarom tudni hogy lesz-e bajom.13 éves vagyok.honnan tudnék én ilyeneket
2011. dec. 3. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!